Tarviiko tietokoneesta poistaa jotenkin vanha käyttis kun on asentamassa siihen uutta, kyseessä siis acerin läppäri ja vaihtasin windows 8 seiskaan. Tarviiko ajurit myös asentaa uusiks?
"päivitys" vanhempaan
päivittelijä
7
275
Vastaukset
Kyllä pitää. Ajurit kannattaa varmistaa etukäteen Acerin sivuilta.
- päivittelijä
Onko siihen olemassa viisaampaa tapaa kun winwowsin täysi tyhjennys minkä tossa kasissa pystyy tekeen asetuksista?
Ei ole.
On, asennat vaan sen seiskan ilman mitään tyhjennyksiä dualboottiin kasin kanssa niin sulla on molemmat käyttöjärjestelmät.
- Acer mullakin
"Poistaa", ei molempia. Kannattaa lukea, mitä kysytään..
- päivittelijä
Pitääkö sen jälkeen asentaa ihan kaikki ajurit uudestaan kun asentaa toisen käyttöjärjestelmän? Voiko ne kaikki tallentaa samalle cd-levylle?
Kyllä ja ei voi tallentaa samalle dvd levylle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961589
- 741394
- 501317
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041208- 531196
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9955- 36817
- 60761
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41725