6e tunti työharjoittelija opiskelijasta?

Leuka4

Tarvitsee ilmeisesti koko kausi soitella työharjoittelupaikkaa. Arvelin, että homma hieman rauhoittuu, kun varsinainen jakso alkaa ja reilut puolet kahdeksastatoista jää oleskelemaan oppilaitokselle. Mut ei. Eilen valkeni, että soittamista on jatkettava täysipainoisesti. Puhelinhärintää melkein ruppee olemaan. Firmat on soitettu läpi niin tattista laakiin ja antas olla ainakin 2kk homman jäissä.

6e tunti on aivan liikaa monille firmoille ja töitä ei ole nyt ollut lumitilanteen vähyyden vuoksi. Ei ihme, että kiinteistöpuolen johtoporras on hieman kypsänä, kun soittoja satelee pitkin vuotta. 36 henkilöä suorittaa soittelua tällä hetkellä. Tietysti kaikki muut kurssit päälle. Saisi, vaikka ottaa nimiä ylös sähköpostilla ja ottaa ensimmäisen 6euroan työmiehen käyttöön, kun työlle ilmenee tarvetta.

Saa ilmoitella, jos jossakin on vaikka tällainen piiloharjoittelupaikka? :) Ja onko 6 summana tunnista liikaa?, jos ei oikeasti edes osaa mitään saati ittestään huolehtia. ;)

3

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • leuka4

      Kyseessä siis kiinteistöpuoli.

    • ilmaiseksi

      Mullakin tapetilla työharjoittelupaikan haku mutta minun harjoittelu on palkatonta siitä ei makseta mitään. Jospa menisit ilmaiseksi? Minun opinnoissa (liiketalous) on aina löytynyt harjoittelupaikka kaikille, en ole kuullut, että kukaan olisi jäänyt ilman. Itsellenikin on jo luvattu enkä kysynyt kuin muutamasta paikasta.

    • leuka4

      Joku sai mennä ilmaiseksikin, mutta haluavat pitää kiinni koululle maksettavasta kuudesta eurosta. Vaikuttaa kyl, että ei ilmaiseksikaan oikein oteta. Olisi kait tuo pääkaupunkiseutu soittamatta. Jaksa oikein sinne asti. Vuoden siellä jo töissäkin olin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1652
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1478
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      891
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      849
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      791
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      766
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      718
    8. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      718
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      710
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      673
    Aihe