Mitä juomii virosta

viroon matka käy

Mitä juomii virosta kannattas tuoda?

5

327

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ngookki

      Kaljaa. Mut outo kysymys... sitä mistä ite tykkää...

    • väkeviä ja lantraa

      Lonkkuu ei ehkä kannata raahata. Osta mieluummin vaikka beefeater giniä 47% ja lantraa siitä esim. tonic waterilla vaikka gin tonic drinkkejä ja muitakin lonkku drinkkejä siitä voi lantrailla.

      .80% vodkaa et suomesta saa. ja siitä myös lantrailee, mutta älä nyt raakana sentään juo. On aika tuimaa kamaa.

      Ainoa mieto 4% juoma joka jossa on suuri hintaero on ehdottomasti bacardi breezerit virossa 1,30€/pullo ja Alkossa jotain 3,50€

      Rommia. esim. Bacardi. siitä voi lantrailla hyviä drinkkejä.

      Sekä tietysti viskiä jack daniels ja jimmy beam.

      Mietoa juoma laatikoita en siis niinkään raahaisi (paitisi breezereitä ja olutta) Ostaa vaan vahvempaa ja lantrailee itse niistä drinkkejä., Googlaamalla löytää hyviä drinkki ohjeita.

    • Alkon asiakas

      Ei yhtään mitään, Alkosta saa ja ilman myrkytysriskiä.

      • Eletään tätä päivää

        Sinulla on varsin outo käsitys nyky-Virosta. Voisi olla jo korkea aika päivittää luutuneet asenteet. Menevät kohta meistä ohi!

        Syrjäkujilta on tietenkin yhä mahdollista saada mitä kusta tai kuraa tahansa, mutta samoin on Suomessakin.

        Minun viihdejuomahuoltoni on perustunut suurelta osaltaan virolaisiin hankintalähteisiin (ja lauttavarustamojen tarjontaan) jo parinkymmenen vuoden ajan. Tavara tasan samaa kuin täältä saatava, hinnoissa eroa sitäkin enemmän. Myrkytystä ei ole tullut mieleenkään pelätä, koska olen asioinut vain asiallisissa paikoissa.

        Muussakin verotuksessa kuin Suomen päättömissä virvokeveroissa on minulle ihan tarpeeksi.


    • voiko

      Voiko hikiset jalkarätit laittaa patterin päälle kuivumaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      162
      2519
    2. 80
      1097
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      997
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      976
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      74
      813
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      81
      676
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      96
      591
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      566
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      542
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      498
    Aihe