Vain pienimunaisille

Pitääkö se paikkansa, että vapaamuurariksi pääsevät vain pienimunaiset miehet?
7205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pitää olla myös persu.

Äänestä

olla pienet muuten menee tynnöri tolokulla tervaa

Äänestä
  • Kiitos asiallisesta vastauksesta.

    Äänestä

No, ei sen tartte olla iso...riittää kun on pitkä ja paksu!

Äänestä

mulla on menkat!

Äänestä

Kyllä Vilhusen Pekalla ainakin on tosi pieni.

Äänestä
  • Kiitos kun varoitit.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Onko näin? kirjoitti:

Pitääkö se paikkansa, että vapaamuurariksi pääsevät vain pienimunaiset miehet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu