Poliisi etsii kadonnutta naista Paimiossa.
"Poliisi etsii parhaillaan kadonnutta naista Paimion alueella. Poliisi sai tiedon Mauritzintiellä kadonneesta naisesta tiistaina iltapäivällä.
Poliisin mukaan on syytä epäillä, että naisen terveys saattaa olla välittömässä vaarassa, jos hän ei pääse hoitoon.
Kadonnut on normaalivartaloinen, noin 65 senttiä pitkä ja tummahiuksinen. Hänellä on yllään tummat vaatteet. Lisäksi nainen käyttää silmälaseja.
Poliisi pyytää havaintoja tuntomerkit täyttävistä henkilöistä hätäkeskuksen numeroon 112.
Etsintöihin osallistuvat poliisin lisäksi Vapepa sekä rajavartiolaitoksen helikopteri.
TS"
http://ts.fi/uutiset/kotimaa/588812/Poliisi etsii kadonnutta naista Paimiossa
Nyt kaikki etsimään tuota 65 senttimetristä pygmiä. Koko perhe mukaan ihmettelemään ennen kuin joku suuri petolintu ehtii ensin.
Kääpiö kadonnut paimiossa!!
5
1998
Vastaukset
- 67Raven
Oletpas hauska!
- Armas-Amalia
Nonnii!!
Nainenhan on 165cm pitkä ja ei tästä nyt oikeen vitsiä pysty vääntämään.
Koko illan on kopteri haravoinut Kriivarin ympäristössä ja vapaaehtoiset on ovia kolkutelleet.
Useimmiten ikävästi nämä jutut päättyy ja surulliselta tuntuu tuon naisen kohtalo. On ollut sitten millaiset tahansa lähtökohdat niin jotain ikävää naisen elämässä on ollut.
Toivottavasti kuitenkin... mutta ulkona on kylmä ja aikaa on kulut paljon..- Armas-Amalia
Onneksi on löytynyt hengissä:)
- haha
Nauroin kuvitellessani jonkun mielipuolikääpiön pakoilemassa helikopteria pitkin vistan puskia :DDD
- in memorian
Ei kääpiö mihinkään kadonnut ole. Kestämistä vaan omaisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634571KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?632854- 1492811
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492674- 241913
- 241801
- 301646
- 1741630
- 421342