Missä luuraa palstan päähäirikkö, Heikki Tala. Onko seurannut Suomalaisuuden Liiton aikaisempia merkkihenkilöitä. Otto Wille Kuusinen tunnetaan tämän maan suurimpana maanpetturina, ryssän muuriin haudutta. Toisellakin pääkiihkoilijalla, Seppo Heikinheimollakin tuli pää vetävän käteen, eli päätti elämänsä omin päin. Onkohan Tala seurannut oppi-isiänsä, vai missä se luuraa?? On monta tapaa tehdä maailmasta, tai maasta, paremman paikan elää!
Missä Päähäirikkö??
Talansurkimus
574
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
H.Tala skriver nuförtiden sin propaganda på US puheenvuoro.Idet senaste inlägget var det igen lögner och förtal.(iförrgår )
Talkkuna tycks ha tvättat munnen efter att soinisurkimus började kasta ut de värsta nassisterna ut från sankt finnarna, hehheh!
talkkunan tror att han ska bli minister i nästa regeringen och sen får alla veta hut! Fantasier bara; dom kommer aldrig att förverkligas. Ingen fara där.
Därför vill han hålla munnen nu så länge soini ännu har några anhägare.
Hillas fru ar också varit ganska tyst nu. De håller andan. Hoppas så länge som möjligt...
Tuliko nettisvekolla taas ikävä Talaa? Tai ikävä hänen solvaamistaan?
Ensin svekot tekevät kaikkensa sensuroidakseen ja solvatakseen Talaa, jotta hän ei kirjoittaisi palstalle. Siten he huutelevat häntä takaisin?!
Te olette psykiatrin tarpeessa koko sakki. Se johtuu siitä, että puolustatte tietoisesti väärää asiaa. Sitä ei lanttu pitemmän päälle kestä.
Kun tarpeeksi kauan valehtelee,alkaa valehtelija luulemaan että vale onkin totta.
Otto Wille Kuusinen oli salainen agentti, jonka tarkoituksena oli murhata Stalin. Sen takia Stalin halusi ampua Willen kanssa käsiaseella kun varmasti päätteli että jos se ampuu hyvin sen on pakko olla salamurhaaja. Wille ampui tietysti tahallaan huonosti aivan kuin ei olisi ikinä käsitellyt edes asetta.
Stalinia ei sitten uskallettu tappaa ja Wille piti jättää itänaapuriin mukamas "meidän" vihollisena.