Seurustelette vakavasti, ja silti mielessä on se joku ihan muu kuin se oma kulta. Miettikää, miten sen miehen sydän murskaantuisi, jos se tietäisi teidän sydämenne todelliset ajatukset, että lähtisitte koska tahansa sen suuremman rakkauden mukaan.
Naiset, miettikää vähän...
Hyi!!
34231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Eiköhän ne miehet tee ihan samaa, vai onko se eri asia?
Mies ei sellaista koskaan harrasta.
Niin, ne menee suoraan asiaan.
Mies on rehti ja suora, eikä ajattele itsekkään kierosti.
Missäs tuollaista Miehen prototyyppiä säilytetään.. jossain Pariisilaisessa museossa niinkuin metrin mitan prototyyppiäkin..? ;D
Kaikki oikeat miehet ovat sellaisia. Luihut luuserit ovat asia erikseen.
noh.. se joka kirkkain silmin väittää täydellinen olevansa, osoittaa jo sillä olevansa melkoisen häpeämätön valehtelija.
Onko oikein valehdella miehelle, että rakastaa häntä?
voihan se oikeasti jollain tavalla vielä rakastaa sitä miestäänkin.. kaikki ei ehkä ole sellaisia "suoraselkäisiä" miehiä jotka rakastuu vain johonkin yhteen naiseen, ja siinä samassa lakkaa rakastamasta kaikkia muita.. äitinsä mukaan lukien ;D
No tämä oli just sellanen, aika törkeä, ainakin pääsin perille minkälainen.
Tunteita ei voi pakottaa. Kyseiset ihmiset käyvät varmasti sisällään omat kamppailunsa.. eikä se varmasti ole helppoa tai mukavaa.
Se joka syytön on, heittäköön ensimmäisenä kiveksensä.
Eikö kannattaisi olla rehellinen miehelle ja myöntää että rakastaa vetovoimaisempaa miestä? Pahinta on uskotella miehelle, että hän on numero yksi. Jos hän ei ole edes numero 17.
Kivi lentää. Hain rakkautta olen mies. Sain jotain muuta liskoja kieroja. Käskyt onko hallussa? Minulla pyörii mielessä ÄLÄ TAPA!
joku ei rakastanut sua niin kuin sä halusit, ja nyt sä haluaisit tappaa sen.. Luoja suojelkoon kaikkia tuollaiselta rakkaudelta.
No voi, entä jos se mies on sellainen naistenhakkaaja tai joku muu "ongelmatapaus"?
Ei elämä aina ole niin mustavalkoista..
Pitäisi nähdä niitä muitakin sävyjä.
Harvemmin kukaan hyvästä ja rakastavasta suhteesta lähtee..
Vielä jos sattuu niin että kohtaa jonkun toisen jota kohtaan onkin paljon tunteita...
Jos kotona ei tunteet enää kohtaa..
Se on vaan muitten niin helppo tuomita, kun ei tiedetä asioista..
Yritä ajatella itsesi samaan tilanteeseen..
Mitä rakkautta paremman puutteessa järkisuhde on? Jos avioliittoa ei ole, se mies pitää jättää!
Eihän se mitään rakkautta olekaan..
Ehkä on joskus ollut nuori ja naiivi ja tehnyt väärän valinnan.
Ja tilanteetkin voi muuttua, ihmisen henkinen kasvu, tajutaan että halutaan eri asioita elämältä.
Jos on avioliitossa, onko oikein että pitää jäädä kärsimään jos on kokenut tulleensa kaltoinkohdelluksi, mielestäni ei.
Että oot alottelija. Onko se ajatus sama asia kuin että oikeasti lähtisi...? Ja jos ajatteleekin että lähtisi niin lähteekö? Ja loppuuko sellaiselta rakkaus joka oikeasti rakastaa vain jos toinen haaveilee jostain muusta?
Multa ei loppuis, mut kukin tavallaan.
Mitä mies ajattelisi, jos saisi tietää, että naisen sydän on toisen luona?
Mies varmasti menisi hajalle. Outoa käytöstä naisilta. Ollaan ihanasti rakkaita mutta sydän ei tunne mitään. Tunteettomat ei miehien tunteita pohdi. Ovat kovia pelaamaan omaa peliään. Eivät tunteettomat pysty käsittää miten pilaavat asiansa. Tämä hyvä esim.
En ymmärrä miks vain naisia syyllistetään. Samanlaisia ne miehetkin on. Itse oon mennyt naimisiin parikymppisenä ja yhdessäolo vuosia on lähemmäs 15 joten kyllä ne tunteet on siinä ajassa muuttuneet. Nyt oon tavannut miehen johon ihastuin, tunteet aika voimakkaat häntä kohtaan. En tiedä onko mies vapaa vai varattu, katellaan ny johtaalo mihinkään vai jäänkö tähän suhteeseen loppuiäksi.
Ihan turha naisiin pelkästään kohdistaa tuota, on varmasti miehiäkin jotka tekevät noin.
Varmasti kummatkin sukupuolet osaavat tämän taidon. Mutta olen puolueeton en ylistä tai syrji outoa vain on käytös.
Petät miestäsi sielusi syvyyksissä.
Hyvin ilmaistu totuus.
Miks käytät samaa nimimerkkiä..höhlä? ??
Mistään pettämisestä ole vielä kyse tuossa tilanteessa.
Ihastuu ja tiedostaa sen. Turha kieltää, tunne on jo olemassa. Mitä sitten tekee, vai tekeekö mitään. Puntarointia ja miettimistä. Menneiden ja tulevan suhteen.
Pakko se on elää sekin aika, miettimisen aika, ettei tee hätäpäissään tai hormoonihuuruissaan tyhmiä päätöksiä ja turhaan loukkaa toista osapuolta.
Sitten siihen joko tulee ratkaisu tai sen tekee.
Ihan tavallista, että pitkässä suhteessa tulee ihastumisia ja niitä tulee puolin ja toisin. Se on mun mielestä luonnollista, enkä edes haluaisi kieltää toiselta ihastumista, jos niin käy ja jos se sitten on mennäkseen, se menee ja valintansa tekee. Useimmiten noi menee ohi ilman, että toinen osapuoli edes huomaa. Mitään ei tapahdu.
Ja jokainen muuttuu 15 vuodessa ja joskus muututaan ihan eri suuntiin.
Jos niistä ihastumisien karikoista selviää, se voi joskus jopa parantaa liittoa.
Sanoisin paremminkin kuollut rakkaus..
jos rakastaisi ei silloin haikailisi toisen perään..
On oikein kumpaakin kohtaan lähteä jos ei ole enää rakkautta..reilua molempia kohtaan ettei tarvi kummankaan elää siinä valheen tunteesssa.
Sitä kutsutaan kielletyksi tunteeksi. Ei halua, mutta ei voi mitään.
Noup, ei ole olemassa suuria rakkauksia...on vain suuria pettymyksiä.
Kyllä on olemassa, molempia..
Vain onnellisimmat kohtaavat todellisen suuren rakkauden...
Jos joku ihminen sydämessäsi on aiheuttanut sinulle suuren pettymyksen tunteen,on hänen täytynyt olla sinulle tärkeä , eihän se muuten tuntuisi missään..
Paljon vakuutteluja ja katumusta, silloin anteeksi ehkä. Kuinka paljoon se riittää... entiedä.
Olen minäkin tietääkseni nainen.
En koskaan katsele muita suhteessa ollessani.
Sydämeni ja minä kuulun suhteessa aina kokonaisvaltaisesti rakastamalleni miehelle.
Siinä lienee yksi syy sinkkuuteeni. Monet miehet haluavat elää "reunalla" ja haluavat naisen joka pitää heitä hieman epävarmuudessa.
Olen kuullut useamman miehen suusta kuinka heidän puolisot ovat saaneet herätettyä heidän taistelutahtonsa olemalla jollain tavalla kylmä, diiva ja etäinen. Sitä saa mitä tilaa. Noissa suhteissa ei oikein ole ollut alkuhuuman jälkeen paljoa yhteistä, kuin ehkä lapset.
Omapahan on valintanne miehet.
"Tieto lisää tuskaa." - Joten eikös se ole parempi ettei sitä olemassa jo olevaa kumppania rasita turhilla ihastusjutuilla? Niille tunteille kun ei edelleenkään ole sitä on/off-kytkintä, eikä se toiseen ihastuminen välttämättä tarkoita sitä, ettei omasta kumppanista välittäisi enää. Useammasta voi tykätä yhtäaikaa, menemättä kuitenkaan sänkyyn.