Miksi Suomessa maanomistaja saa vain muroto-osan kaivostulosta verrattuna muiden maiden osuuksiin maanomistajalle?? Miksi Suomesta saa ryöstää malimit pilkkahintaan ja tulouttaa tuotot muualle noin vain?? Miksi me emme pidä oman maan puolta yhtään??? Tämäkö sitä kokoomuksen politiikkaa??
Kaivokset
loppu tälle
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Se on kapitaalikokoomuksen politiikkaa.
Tuhon politiikkaa se on. Kokoomus kummallinen kapitalisti se antaa omaansa noin vain maailmalle ja toiset rohmuaa sitä tyhmältä pois.. Outo porukka päättää omaisuudestamme.
Olette vain kateellisia!
Miten helvetissä kateellinen? Tyhmyyttä tässä ihmetellään. Lue oikein ja mieti mitähän tapahtuu?? Kunnon kapitalisti pitää huolen omaisuudestaan eikä jakele sitä pilkkahintaan maailmalle. Tuossa olet oikeassa, että meille nauretaan heh he pöljät myy pilkkahintaan heh