Iivo Niskanen hiihti kultaa!

Paikka Di Viemme Italia. nuorten MM-kisoissa.15 km. Niskanen kuuluu nuoriin mieshiihtäjälupauksiimme.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Muistaaksen Matti Heikkinen on viimeksi, tätä ennen voittanut hiihtokultaa arvokisoissa - sitä "pöljänä päivänä" hiihdettyä.

Viikon päästä alkaa komeat Putinin kisat Sothsissa. Kyseessä kuitenkin talviolympialaiset. Saattavat jäädä viimeisikseni, ikäni takia.

Meidän suvun miehet, me vaihdamme "hiippakuntaa" yleensä 65v iässä, kun yleinen eläkeikä toisilla alkaa. Joten katsonen Putinin kisat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvä Iivo N kirjoitti:

Paikka Di Viemme Italia. nuorten MM-kisoissa.15 km. Niskanen kuuluu nuoriin mieshiihtäjälupauksiimme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu