"Don Juan" Lehtinen taistelee tuulimyllyjä vastaan?

Tuulimyllysota

Uusi pomo on saatu kuntaan, joten siinä asiassa on lepo saatu keskusteluihin ja arveluihin.

Iitin pakkoliitos/liitos/itsenäisyysasiassa sen sijaan yhden miehen taistelu Iitin liittämiseksi Pikku Lahden kaupungin isoksi reunakyläksi jatkuu.

Lehtisellä lienee omistuksia siellä Nastolan liepeillä, joten sopisi liittyminen Lahteen kera Nastolan oikein hyvin persoonakohtaisesti hänelle?

Olen ehkä väärässä, mutta näin olen ollut kuulevinani.

Miksi Iitissä uskotaan Lahden olevan Iitille joku kultamuna? Paljon sutjakammin kaikki luontuisi, jos Kouvolaan liityttäisiin, mikäli ei pysytä itsenäisinä.

Pääsisi joskus bussilla Kymentaalle ja kirkolle sekä Lyöttilään. Lyöttilästä kuusaalle, kun oltaisi yhteisen paikallisliikenteen piirissä. Nyt ei autoton pääse edes kirkkoon.

2

334

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikee suunta

      Kyllä se on LAHTI, Iitin Tiltulle oikee paikka, siellä tulevaisuus, kasvukeskus !
      Eihän täällä Kymenlaaksossa tulevaisuutta olisi, ainoastaa loistava menneisyys.

      • Iitin Tildu

        Lehtisen vaimo Sirkku on Kouvolan kaupungin palveluksessa. Palkkarahat kelpaavat Lehtisen perheelle. Puhu nyt Esa Sirkulle työpaikka Lahdesta. Ota vaikka yhteys toimialajohtaja Komulaiseen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1679
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1186
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1083
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      916
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    10. 71
      567
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. 34
      434
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe