Taisi olla pettymys lehdistön ja uutisten edustajille lentoasemalla, joita oli suuri joukko odottamassa pääministeriä tämän saapuessa Afrikasta. Muun seurueen saapuessa normaalia reittiä, pääministeri luikki takakautta pois lentoasemalta.
Olisiko ollut liian kiusallista vastata jutan viimeaikaisiin esityksiin?
Olisiko ollut liian kiusallista vastata jutan viimeaikaisiin esityksiin?
Vastaukset 2
Vanhimmat
EI USKALTANUT SANOA TOTUUTTA SUORAAN. VELKAA EI SAA KURIIN ELÄMÄLLÄ JATKUVASTI VELAKSI.LÄÄKETTÄ TÄHÄN ON MUTTA KUN RIKKAILTA EI VOI LEIKATA SITTEN YHTÄÄN MITÄÄN.
Länsimaiden velkoja ei saada koskaan kuriin, eikä se ole tarkoituskaan - tavoite on saattaa kansallisvaltiot riippuvaiseksi ylikansallisista velkarahoittajistaan niin että nämä voivat määrätä kokonaan noiden maiden talous- ja rahapolitiikasta ja pakottaa ne hyväksymään "talouskuri" elikä "välttämättömät" kurjistamisohjelmat. Loppupelissä periaate on tämä: eliitille kaikki, muille ei mitään. Uusi maailmanjärjestys tietää länsimaiden keskiluokan murtumista.