Halpahallin hinnat

Että mua ärsyttää...taas kerran...ostin tuotteen joka hyllyhinnan mukaan maksoi 1,25,ja kassalla hinta olikin 2,50!Ja sitte kun sen huomaa vasta kotona,että se ottaa aivoon!!!Nykyisin siellä on myös aina jonoa,onko henkilökuntaa vähennetty?
10455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Toiminta kassalla kuin hidastetusta filmistä...

Äänestä

Eikä tuotteista löydy hintoja,sitten aletaan soitteleen ympäriinsä ja kuvaileen millasesta tuotteesta on kyse,ja siinä hikoilet toppatakissas,kun lähit vain äkkiä piipahtaan...

Äänestä

Köyhdytkö noin eurolla?

Äänestä
  • tarkistikko omat silimälasis ekaks?

    K-kauppa lähti jo ...

    Äänestä

Etkö sie tiiä,kalliimpi on paljon parempi

Äänestä

uskovaistenhommaa

Äänestä

Jos minäkin saisin euron jokaiselta suomalaiselta tekis aika sievoisen summan.

Äänestä

Sokkarilla on nykyisin paremmin tarjouksia ja joissakin tuotteissa edullisemmat hinnat kuin Halpa-hallissa.Käyn enemmän sokkarilla.Silloin kun vielä k-kauppa oli niin halppiksessaki oli enemmän tarjouksia.No tietäähän tuon ku oli muita kilpailijoita.Nyt kun ei ole niin saahan sitä pyytää tuotteista lähes mitä haluaa.Tietäkää että ruuan hinta nousee koko ajan eikä loppua näy.Kreikkalaiset ovat jo syöneet meidän ruokarahat ja rakentavat kohta jo uutta formularataa. :)

Äänestä
  • olihan niitä oransseja lappuja sokkarilla myötäänsä
    ei kai ollu menekkiä ?
    sokkari on niin pieni nykyään sielä pöpelikössä keikkuu ja siwalta näyttää.
    saa olla tarkkana kun niitten panssariesteitten seassa liikkuu ja keskelle ylämäkiä on liittymä, kolareita jo tullu joillekki
    vieläkö sokkarilla on se periaate että tämmösissä syrijäkylän myymälöissa sama
    tavara maksaa enemmän kun kaupungeissa ?
    ainakin bensan hinnassa se pitää paikkansa, maalaisilta otetaan enemmän

    Äänestä

Ja nyt vietiin jo 2 euroo....kassat halpa-hallissa sais hommata lasit,kun eivät nää ale-merkkejä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hujausta! kirjoitti:

Että mua ärsyttää...taas kerran...ostin tuotteen joka hyllyhinnan mukaan maksoi 1,25,ja kassalla hinta olikin 2,50!Ja sitte kun sen huomaa vasta kotona,että se ottaa aivoon!!!Nykyisin siellä on myös aina jonoa,onko henkilökuntaa vähennetty?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu