kuvat täälä kallion bubista

miten kuvaaja voi laittaa sellaisia kuvia tänne joissa baarin asiakkaita tunnistettavissa ,

oliskohan miden nyt tehtävä asian eteen jotakin
14698
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

LässynLässynLässyn

Äänestä
  • Mitäs muuta sinä kuvat ottanut ihminen siellä kuppilassa teit ,vietit iltaa..

    Äänestä

samat kuvat ovat myös Hymyn nettisivulla.

Äänestä

Voi voi, nyt näätien henkilöllisyys paljastuu! Missä on lakitekninen apu---va?? Julkisilla paikoilla kuvaaminen pitää kieltää nyt ja HETI!!

Äänestä

Voithan aina laittaa asialle LAKIMIEHESI, niinhän Tankkikin tekee, nyt justiinsa viimeeks on uhannut laittaa ne asialle, jos ei äityli ja jasmike tule järkiinsä....

Äänestä

Eikö tuossa baarissa ole lämmitystä vai miksi kaikki ovat ulkovaatteet päällä??

Äänestä
  • Kuvat otettu ylä ja alaviistosta voi voi,joka kulmasta .mahtoi olla hauskaa räpsiä kaljan juonnin ohessa.

    Äänestä

Kaikki materiaali esiin, mikäs siinä!

Äänestä

Mikä on bubi?

Äänestä
  • City-huuhkaja.

    Äänestä

Hymy raportoi 1.2.14:

”Tuksu katkolta suoraan baariin? Häkellyttävät kuvat!

Johanna Tukiainen kertoi julkisuudessa olleensa hiljattain päihdekatkolla. Nyt netissä liikkuu kuvia, joiden väitetään olevan tuoreita. Johanna olisi siis päätynyt tuopposelle suoraan vieroitushoidosta tultuaan.

Niin tai näin, kuvissa nähdään voipuneen näköinen Tuksu, joka on saanut baarista satunnaisseuraa. Huomiota herättää myös nyssäkät, joiden kanssa Tuksu on liikenteessä. Kuvia voi suurentaa klikkaamalla. Katso kuvia:

1) https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1798257_10151993162312982_1048715066_n.jpg

2) https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/548508_10152204606932451_1214074346_n.jpg

3) https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1176318_10151995195367979_1766425967_n.jpg

4) https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1/1001120_10151995195697979_1480415458_n.jpg

5) https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1780720_10151995176962979_788956869_n.jpg ”

Juttu: http://www.hymy.fi/uutiset/tuksu-katkolta-suoraan-baariin-hakellyttavat-kuvat

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


modelle töitä kirjoitti:

miten kuvaaja voi laittaa sellaisia kuvia tänne joissa baarin asiakkaita tunnistettavissa ,

oliskohan miden nyt tehtävä asian eteen jotakin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu