Veneen myyjä

Tietääkö joku hyvän ja nopean venevälittäjän?...
8619
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tiedän.. Myytkö vai ostatko?

Äänestä
  • Myyn omaani, keneen voin ottaa yhteyttä?

    Äänestä

  • Veneen myynti kirjoitti:

    Myyn omaani, keneen voin ottaa yhteyttä?

    Taitaa Stigo olla alan tehokkain ja luotettavin. Siis Blue Ocean ja Stig Nordblad.

    Äänestä

  • ilkka1 kirjoitti:

    Taitaa Stigo olla alan tehokkain ja luotettavin. Siis Blue Ocean ja Stig Nordblad.

    ... Stigolla on "referenssiluottelo" sivun vasemmassa reunassa! En ole muualla nähnyt!

    Äänestä

Missäpäin veneesi on? Valitse lähin järkevä.

Äänestä
  • Kokeile ensin itse onko kysyntää veneellesi, mikset ?

    Äänestä

Kauppa syntyy jos myytävä tarvara on hinnoiteltu oikein kuntoonsa nähden.
Valitettavasti hinta määrittelee kauan venettä pitää myydä.

Laita kerralla houkutteleva hinta niin saat nopean kaupan.
Itse myin 80000 € veneen syksyllä yhdessä kuukaudessa.

Äänestä

Tuo sopiva välittäjä taitaa liittyä aika paljon siihen minkäluokan veneestä on kyse ja missä päin se sijaitsee. Pääkaupunkiseudulla tuo mainittu Blue Ocean on varmaan tunnetuimpia ja vastaavasti Turun ympäristössä Helmarin. Molemmilla välitystoiminta ns. ammatimmaista ja kokemusta monelta vuodelta. Molemmilta näyttää löytyvän tuo mainittu listaus ainakin viimeisimmistä myydyistä kohteista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Venevälitys kirjoitti:

Tietääkö joku hyvän ja nopean venevälittäjän?...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu