Eli nyt kun oon tulossa Amerikasta niin lompakko pursuaa Dollareita, eikä yhtäkään Euroa löydy kunsattumalta jostain laukunpohjalta.
Joten olisiko mahdollista että pystyisi maksamaan esimerkiksi tämän viikon ruokaostokset ja vaatteet Dollareilla? Vai eikö kauppa vastaanota niitä?
Olisi kiva tietää, sillä pieni paniikki alkaa iskemään.
Turkulaiset siis auttakaa.
Käykö Turun kaupoissa (USA) Dollarit?
Apuvva
1
257
Vastaukset
- C2N87
www.tavex.fi ja sitten rahat Talletusotolle: http://otto.fi/missa-talletus/
****
Stockmann saattaa Turustakin hyväksyä dollareita....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait222997- 392587
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381453- 841340
- 631241
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40989Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124883- 32806
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi27645Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59611