Outo häviöputki tennisvedonlyönnissä. Normaalia?

veikkaaja77

Joku voisi heti mulle kettuilla siitä, että oli hieman epäonnea ma 3.2 tennisotteluiden veikkaamisessa. Ei tarvitse vaivautua.

Olen pari viikkoa veikkaillut tennisotteluita live-vetona. On ollut varmaan ihan hyvää tuuriakin, mutta veikkasin noin sadan eri ottelun voittajaa, valitsin aina pienempikertoisen suosikin, ja tänä aikana veikkaamani rahat lisääntyivät 14:stä 28:aan euroon. Aika pienistä rahoista siis kysymys, mutta aloitin homman pari viikkoa sitten, ihan vaan testatakseni miten systeemi toimii.

Nyt sitten maanantaina tuntui, että jokaisessa ottelussa suosikiksi ja heikommaksi rankatun pelaajan kertoimia oli vaihdettu keskenään. Tänä yhtenä päivänä rahani (siis se mitä on pelitilillä) putosivat jopa sen 14:n alle.

Pelaan Paf:illa, mutta kertoimet olivat aika yhteneväisiä monella muullakin veikkaussivustolla. Oliko tämä vain ns. huono päivä, vai oliko veikkausfirmoilla yhteinen sopimus, että laitetaan ne häviämään, jotka tuijottavat vain kertoimia?

2

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veikkailija2

      Minusta täytyy vain hyväksyä, että vedonlyönnissä ei ole mitään varmaa systeemiä. Kannattaa mieluummin testata omia havaintoja ensin ilman rahaa eli esim. kuinka suuri osa prosentuaalisesti päättyy ennakkosuosikin voittoon. Ei tenniksessäkään aina voita huonompikertoiminen. Emme tiedä kaikkea ennen peliä. Onhan mahdollista, että esim. suosikkipelaajalle tulee yllättäviä kipuja ottelun aikana. Ottelun tulosta on yksinkertaisesti mahdotonta ennustaa varmasti. En usko, että veikkausfirmoilla olisi ollut mitään yhteistä sopimusta. Usein toinen tenniksenpelaaja vain nousee suosikiksi aikaisempien pelien perusteella.

    • Viisas Miäs

      Pienikertoimisilla ei rikastu. Helppo laskuesimerkki; veikkaat kertoilemma 1,16 olevanaan varmaa voittajaa. Pistät 50 egee likoon ja häviät, laske huvikses, että kuinka monta pelia tämän jälkeen pitää voittaa kertoimella 1,16, jotta saat katettua 50 € tappiot . Sitten kaikkien totuuksien äiti veikkaukseen, varmaa vetoa ei ole olemassakaan. Loppukaneetti, jos toi olis varma systeemi rikastumiseen, niin köyhät loppuis planeetalta ja vetotoimistot menis konkkaan. Voittava vedonlyönti on kovaa työtä, karsivällisyyttä ja tappionsietokykyä panikoimatta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      31
      4054
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      46
      2777
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      42
      2745
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2473
    5. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2465
    6. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      315
      2306
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      2009
    8. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      48
      1702
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1653
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1507
    Aihe