Jarnon ja Arton kesähäät

Moi kaikille, tuksula.com:in uusin juoru on artsin ja jarnan kesähäät. Juoru ei sinänsä mikään mullistava ole sillä kuten kaikki tiedämme nämä ovat jo kihloissa. Mutta olisihan se kesän kuumin lööppiuutinen ja taatusti kaikkia julkkisjuorupalstalaisia kiinnostava tapaus. Juorun originaali lähde on kuinkas muuten kuin hymy-lehti.
12316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Siinä on vakka kantensa löytänyt!!

Äänestä
  • Sitten jo odottelemme iloista (?) uutista isosta vatsasta...

    Äänestä

Sanotaanko siellä kumpi häät kustantaa; hymy vai seiska?

Äänestä

facessa Jarnan frendi kysästä siltä juorun todenperäisyyttä. Jarna on perinteisesti vastannut vähän tuntemattomampienkin kyselyihin ja vahvistanut tai kumonnut julkisuudessa vellovia huhuja.

Äänestä

Olisi siinä niin kaunis ja selväpäinen pari.

Äänestä
  • niiden lapsi otetaan huostaan jo ennen syntymää.

    Äänestä

Ihanaa!

Jarna ja Artsi voisivat viettää juhliaan Midsummer Night's Dream-teemalla. Hirveet, perinteiset lärvit niin, että kaikki näkisivät keijuja yms. Seiska tai Hymy kustantaisi vielä häämatkan Pahamalle.

Äänestä
  • Eikös siellä Lapin järvissä ole Pahama saaria sen verran, että voi kustantaa teltta retken joka häämatkaksi katsottakoon. Vinkkua kassillinen, lenkkimakkarata ja se on siinä.

    Äänestä

  • Lähenmäksi kirjoitti:

    Eikös siellä Lapin järvissä ole Pahama saaria sen verran, että voi kustantaa teltta retken joka häämatkaksi katsottakoon. Vinkkua kassillinen, lenkkimakkarata ja se on siinä.

    Tai. häämatka Murmanskiin, kun arktinen ulottuvuus on muutenkin pinnalla?

    Äänestä

  • Taitavat nähdä keijuja ja muita harhoja ilman häitäkin.

    Äänestä

Jarna Länsman olisi heti ytimekäs nimi uudelle rouvalle!

Äänestä
  • Tuhnu ja Töhnö Länsman.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuksulasta päivää kirjoitti:

Moi kaikille, tuksula.com:in uusin juoru on artsin ja jarnan kesähäät. Juoru ei sinänsä mikään mullistava ole sillä kuten kaikki tiedämme nämä ovat jo kihloissa. Mutta olisihan se kesän kuumin lööppiuutinen ja taatusti kaikkia julkkisjuorupalstalaisia kiinnostava tapaus. Juorun originaali lähde on kuinkas muuten kuin hymy-lehti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu