av urin,avföring och homosexuella?Mycket sällan gör svenskspråkiga debattörer på politikspalter besök "under bältet " i sina inlägg.
Varför är fennona så intresserade...
finsk kultur ?
563
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vissa skriverier luktar faktiskt rent ut sagt skit.
Faktiskt undrar man ju ibland,det finns ju så mycket i många kulturer som man inte alltid förstår.
Te ette tiedä suomalaisesta kulttuurista yhtään mitään. Jännä että ruotsinkielisillä on tapana tehdä kaikesta negatiivisesta "finsk kultur".. 3 % suomalaisista on niitä homottelijoita, juoppoja jne., jotka sinänsä ei meitä suomalaisiakaan kiinnosta. Minusta tuo on jotenkin suoraan sanottuna todella lapsellista.
Itse näen ruotsalaisessa kulttuurissa (jonka ilmeisesti koet omaksesi, kun kerran et suomalaista koe) paljon hyvää, mutta yhtä paljon myös huonoa. Suomalaisesessakin kulttuurissa samalla tavoin. Meillä on hieno kulttuuri, josta todella saamme olla ylpeitä ja joka todella on säilyttämisen arvoinen.
Visst är den finska kulturen fin,här på debatten vimlar det bara av den här bajskulturen.....och man undrar varför.
Se, että Suomessa on enemmän näitä "homo"-huutelijoita johtuu siitä, että Suomessa yleinen ilmapiiri on enemmän perinteisiä perhearvoja kannattava (kristittyjä jne. enemmän kuin Ruotsissa). Ruotsissa taas ilmapiiri on hyvin vasemmistolainen, Ruotsi on melko ateistimaa jo nykyään, jossa perinteiset perhearvot eivät ole enää niin pinnalla. Itse pidän enemmän suomalaisten "tavasta", vaikka ääripäässä onkin sitten nämä "homottelijat". Ruotsissa tosiaan ei ehkä ihan yhtä paljon, voin toki olla väärässäkin.
Vasemmistolaisuus kun on viemässä Ruotsin jo kovaa vauhtia tuhoon niin ei ainakaan käy kateeksi. Todella kaikki tukeni niille harvoille ruotsalaisille, joilla vielä arvot on kohdallaan ja jotka jo alkavat olla epätoivoisia.