keskenmeno, toivoa ei taida olla..

toivonsamenettänyt

Ultrassa käyty rv 7 ja löytyi liian pieni sikiöpussi viikkoihin nähden, puhuivat keskenmenosta. Verenvuotoa ollut muutama päivä, alussa ruskeaa tuhrua ja loppujen lopuksi lisääntynyt ja kirkastunut.

Ultran jälkeen alkoivat hirveät maha- ja selkäkivut ja verta tuli ja tuli: myös jonkinmoinen kiinteä klöntti joka oli vaaleahko. Klöntin jälkeen vuoto vähentyi roimasti.

Sovittiin n. 1½ viikon päähän uusi ultra, kun sanoivat että ei keskenmeno ole kuitenkaan täysin varmaa..

Tämä taisi sitten olla tässä :( Niin kovasti toivoisin että jotain sieltä löytyisi..

2

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toivonsamenettänyt

      hei pliis vastatkaa joku..

    • känken

      Varaudu pahimpaan, selviät helpommalla :( Itselläni kävi niin viime syyskuussa, että viikolla 7 aloin tiputtaa, neuvolasta pyysivät tarkkailemaan tilannetta.Samalla minulle sattui tapaturma jonka johdosta jouduin sairaalaan jossa sitten totesivat ettei sikiö vastaa niitä viikkoja mitä pitäisi. Oli mennyt kesken viikolla 4. Sain tyhjennys nappulat joista vuosin kaksi viikkoa. Muutama viikko sen jälkeen minulta otettiin verikokeet joista todettiin että raskaushormoonit oli normaalisoituneet. Yritystä on ollut sen jälkeen, mutta ei tulosta. Odotan ihmettä tapahtuvaksi, mieli alkaa olla aika maassa. Millaisia uutisia sinä sait?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      168
      10320
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2823
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      80
      2538
    4. 85
      2361
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2094
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      240
      1928
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1392
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1375
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe