en pääse sähköpostiin muilla koneilla. Katsoin käyttäjätiliä jossa sanotaan ` salasana suojattu` . Tarkoittaako tuo sitä vai mitä?
Tein varmaan outoja siirtoja koska oli vaikea päästä loppuun päivityksessä..
Minulla on myös toinen Microsoft tilin sähköpostiosoite, jolla kyllä pääsen muiden koneiden sähköpostiin mutta en tämän koneen uudella sähköpostiosoitteella.
8.1 päivityksen jälkeen
8
377
Vastaukset 8
Mihin sähköpostiin?
Ja onko tuo käyttäjätili siis Windowsin kirjautumistili?- 8.1 tai minä sotki
Siis pääsen tällä koneella hotmailin UUTEEN 8.1 sähköpostiin (täytyi uusia koska ei millään hyväksynyt entistä win 8), mutta tällä uudella sähköpostiosoitteella en pääse avaamaan omaa sähköpostiani kenenkään muun koneella.
Minulla on vanhassa koneessa toinen Hotmail sähköposti osoite aivan kokonaisella omalla nimelläni, jolla kyllä voin avata sähköpostini eri koneilla, mutta tämä uusi sähköposti osoite tässä 8.1:ssä on aivan erilainen, se vaati isoja ja pieniä kirjaimia sekä merkkejä.
Tulikohan minun merkittyä päivityksen aikana s-posti ja salasana niin salaisiksi ettei niitä voi käyttää muissa koneissa.
En ole nerokas näissä asioissa.- ymh
Voikos sen niinkin tehdä...???
Onkohan käynyt niin että olet luonut "käyttäjätilin" sähköpostiosoitteen nimellä eli esim. käyttäjänimesi on matti.makinen at hotmail.com? Eli se ei ole sähköpostitili vaan ihan normaali vain siinä koneessa toimiva käyttäjätili.
Kyllä sähköpostitilin pitäs aueta missä vaan koska hotmail-osoitteet on web-pohjaisia eli ne on web-palvelimella johon pääset miltä tahansa koneelta jossa on internet-yhteys.- -n.n.-
En oikein ymmärrä koko juttua ja ap:n selityksiä. Luulin että kaikki hotmail-osoitteet muuttuivat Outlookin kautta käytettäväksi viime vuonna.
Jos siis menet jonkun toisen koneelle, sinun pitää mennä nettiin, avata Outlook.com ja kirjautua siitä sisään, eikö se toimi?- vaaaiiiii mitä?
Kyllä edelleen toimii osoite:
www.hotmail.com/
eikä outlookia tarvitse.
- aloittaja...
Eilen lähetin suomi24 sähköpostista viestin omaan 8.1 koneeseen ja nyt kirjastossa tulin kokeilemaan saanko sen avattua ja suureksi hämmästyksekseni se avautui.
Olen yrittänyt eri koneilla päästä siihen uuteen osoitteeseen ja vasta nyt kun siellä on postia niin se avautuu.
Poistin se viestin ja suljen tämän koneen ja yritän uudelleen. Jos toimii niin kone on korjautunut. - aloittaja taas
Toivotonta, ei avautunut ilman postia.
Pitää kai pitää siellä aina postia. Nyt en enää aijo kuluttaa enemmän aikaa tähän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?212164Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko751291- 132948
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.142727- 54656
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv95642- 13577
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan93575Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v11573- 65551
Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298546Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.44539- 42525
Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas28498Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36490- 122478
- 76473
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51457- 41444
- 58437