Onko Juankosken kunnan rivareissa miten helposti saatavilla vuokra-asuntoja?
Missäpäin on rauhallisimmat asuinalueet?
Ei vielä viitsi kunnalta kysellä, jos täältä löytyisi kokemuksia kyseisistä asunnoista.
Ihme, kun ei nettisivuilla ole tietoa vapaista asunnoista tai edes vuokratasoa, en ainakaan löytänyt muuta kuin talojen osoitteita.
Muuten vaikuttaa niin kivalta paikalta vesistöineen ja Kuopiokin kohtalaisen lähellä.
Juankoskelle?
6
580
Vastaukset
- ihanaa leijonat ihan
Loistava asuinympäristö. Ainut negatiivinen asia on Vapaa Juankosken räkyttäjät jotka paskasivuillaan mustamaalaavat kaikkea.
Mutta joka kylältähän löytyy yks kylähullu ja yhteiskuntaan sopeutumaton porukka, jo pelkästään kunnallisvalitusten määrä kertoo katkeruudesta, joista YKSIKÄÄN EI OLE MENNYT LÄPI.
Ikävää että Suomessa psykiatrinen hoito on retuperällä.- iso jortikka
Juankoski on suomen persereikä,asukkaat juntteja sikafarmareita,kunnon punaniska meinikiä!
- Antero01
On vapaita asuntoja paljon. Lakitiellä on rauhallista, mutta uusimmat asunnot ja vuokra on sen mukainen. Sitten Uudenkylän rivitalot siellä on kanssa rauhallista.
Olen asunut molemmissa niin tiedän varmuudella.
Tervetuloa.. - JUANKOSKI HERE I COM
TSEKKAA vanhustentuki yhdistys ry ,,,halpoja ja ihan hyvii kämppii !! Hiljainen mesta ja aika PUNA NISKA meininkii TOSIAA ! !
- onhansitä
asuntoja ja töitäkii löytyy esim. kartonkitehtaalta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä19111733- 298184
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586176Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1715106- 424881
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai474460Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1164363- 1183835
- 813333
- 481821