Oikeisto-ylessä hämmästeltiin eilen ( 7.2.2014) pilaantuneitä itämeren lohia tai muita kaloja. En ihmishälinän takia kuullut ihan tarkkaan kaikkia mutta jostain kalojen "homehtumisesta" oli puhetta.
Asiaa pohtivat myös "tutkijat" jotka sepittivät jotain sellaista, että kun talvi on ollut leutoa ja ... vedet tavallista lämpimämmät.
Siitä arvasin heti, että nyt on jälleen natsit asialla. Siis jos kaloissa on jotain havaittu, SYY oli täysin tekaistua.
Näet Kepulaisten pelloilta se leviää muukin ympäristötuho neonikotiineina ja lasten ja nuorten pahoinvointina tehotuotantopöperön seurauksina.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10928523
(tehotuotantopöperö vie terveytesi )
Kiitos Jari Koskinen (kok) tästäkin pikkulisästä, kepulaisten kätyri.
Mutta että nyt jo Itämeren kalojenkin pilaantumisena !!!
Leviääkö YMPÄRISTÖTUHO kepulaispelloilta jo itämereen saakka ?
6
179
Vastaukset
- Kiitos Jari
Kaukana on Haansilla kalavedet))
- kukapasitä
Kukapa sitä mätiä kaloja viitsisikään pyytää.
Kepulaisten saastuttamia vielä
- suolakalaa...
Ne ("tutkijat" ) halveksuvat kansalaisia.
Kun talvivaaran saastuttamasta järvestä katosivat kalat, niin "tutkijat" kertoivat "kalojen uineen suolattomampiin vesiin".
Aika moista sepustusta "tutkijoilta". Karu totuushan on se, että ne (ko. järven kalat) makaavat suolattuina järven pohjassa eivätkä siten ole saaliina kalastajien verkoissa. Kuinka saada suolakalat järven pohjasta, siinäpä vasta kysymys, talvivaaralaisille, sille nehän olisivat valmiiksi kyllä jo suolattuja....- Anonyymi
Nuasjärven mökkien hinnat suorastaan romahti, mitä luulet, miten käy kultahammasrannikolla, espoossa, kun meri vesi on SAMEAA kuin talous porrrvarin kiikarissa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nuasjärven mökkien hinnat suorastaan romahti, mitä luulet, miten käy kultahammasrannikolla, espoossa, kun meri vesi on SAMEAA kuin talous porrrvarin kiikarissa
Taidat olla ANTIVA vihreä. Terrorisoi. Kuolleita kaloja repussa sopiviin paikkoihin, sitten älämölö päälle. Vihreitten taktiikka.
- Anonyymi
Onko ihme talven koirankakat kipataan mereen.Vanhojen kiinteistöjen viemäriputket johtaa suoraan putsaamattomina mereen.Eikä ole käynyt peltoja lähelläkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843382
- 771337
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821329Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103981Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78845Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835