Oikeisto-ylessä hämmästeltiin eilen ( 7.2.2014) pilaantuneitä itämeren lohia tai muita kaloja. En ihmishälinän takia kuullut ihan tarkkaan kaikkia mutta jostain kalojen "homehtumisesta" oli puhetta.
Asiaa pohtivat myös "tutkijat" jotka sepittivät jotain sellaista, että kun talvi on ollut leutoa ja ... vedet tavallista lämpimämmät.
Siitä arvasin heti, että nyt on jälleen natsit asialla. Siis jos kaloissa on jotain havaittu, SYY oli täysin tekaistua.
Näet Kepulaisten pelloilta se leviää muukin ympäristötuho neonikotiineina ja lasten ja nuorten pahoinvointina tehotuotantopöperön seurauksina.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10928523
(tehotuotantopöperö vie terveytesi )
Kiitos Jari Koskinen (kok) tästäkin pikkulisästä, kepulaisten kätyri.
Mutta että nyt jo Itämeren kalojenkin pilaantumisena !!!
Leviääkö YMPÄRISTÖTUHO kepulaispelloilta jo itämereen saakka ?
6
187
Vastaukset 6
- Kiitos Jari
Kaukana on Haansilla kalavedet))
- kukapasitä
Kukapa sitä mätiä kaloja viitsisikään pyytää.
Kepulaisten saastuttamia vielä
- suolakalaa...
Ne ("tutkijat" ) halveksuvat kansalaisia.
Kun talvivaaran saastuttamasta järvestä katosivat kalat, niin "tutkijat" kertoivat "kalojen uineen suolattomampiin vesiin".
Aika moista sepustusta "tutkijoilta". Karu totuushan on se, että ne (ko. järven kalat) makaavat suolattuina järven pohjassa eivätkä siten ole saaliina kalastajien verkoissa. Kuinka saada suolakalat järven pohjasta, siinäpä vasta kysymys, talvivaaralaisille, sille nehän olisivat valmiiksi kyllä jo suolattuja....- Anonyymi
Nuasjärven mökkien hinnat suorastaan romahti, mitä luulet, miten käy kultahammasrannikolla, espoossa, kun meri vesi on SAMEAA kuin talous porrrvarin kiikarissa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nuasjärven mökkien hinnat suorastaan romahti, mitä luulet, miten käy kultahammasrannikolla, espoossa, kun meri vesi on SAMEAA kuin talous porrrvarin kiikarissa
Taidat olla ANTIVA vihreä. Terrorisoi. Kuolleita kaloja repussa sopiviin paikkoihin, sitten älämölö päälle. Vihreitten taktiikka.
- Anonyymi
Onko ihme talven koirankakat kipataan mereen.Vanhojen kiinteistöjen viemäriputket johtaa suoraan putsaamattomina mereen.Eikä ole käynyt peltoja lähelläkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901379
- 46748
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit65697- 87688
- 20669
- 53618
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o135608- 51592
- 47591
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde62588