Leviääkö YMPÄRISTÖTUHO kepulaispelloilta jo itämereen saakka ?

Haans.

Oikeisto-ylessä hämmästeltiin eilen ( 7.2.2014) pilaantuneitä itämeren lohia tai muita kaloja. En ihmishälinän takia kuullut ihan tarkkaan kaikkia mutta jostain kalojen "homehtumisesta" oli puhetta.

Asiaa pohtivat myös "tutkijat" jotka sepittivät jotain sellaista, että kun talvi on ollut leutoa ja ... vedet tavallista lämpimämmät.

Siitä arvasin heti, että nyt on jälleen natsit asialla. Siis jos kaloissa on jotain havaittu, SYY oli täysin tekaistua.

Näet Kepulaisten pelloilta se leviää muukin ympäristötuho neonikotiineina ja lasten ja nuorten pahoinvointina tehotuotantopöperön seurauksina.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10928523
(tehotuotantopöperö vie terveytesi )

Kiitos Jari Koskinen (kok) tästäkin pikkulisästä, kepulaisten kätyri.


Mutta että nyt jo Itämeren kalojenkin pilaantumisena !!!

6

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitos Jari

      Kaukana on Haansilla kalavedet))

      • kukapasitä

        Kukapa sitä mätiä kaloja viitsisikään pyytää.
        Kepulaisten saastuttamia vielä


    • suolakalaa...

      Ne ("tutkijat" ) halveksuvat kansalaisia.

      Kun talvivaaran saastuttamasta järvestä katosivat kalat, niin "tutkijat" kertoivat "kalojen uineen suolattomampiin vesiin".

      Aika moista sepustusta "tutkijoilta". Karu totuushan on se, että ne (ko. järven kalat) makaavat suolattuina järven pohjassa eivätkä siten ole saaliina kalastajien verkoissa. Kuinka saada suolakalat järven pohjasta, siinäpä vasta kysymys, talvivaaralaisille, sille nehän olisivat valmiiksi kyllä jo suolattuja....

      • Anonyymi

        Nuasjärven mökkien hinnat suorastaan romahti, mitä luulet, miten käy kultahammasrannikolla, espoossa, kun meri vesi on SAMEAA kuin talous porrrvarin kiikarissa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nuasjärven mökkien hinnat suorastaan romahti, mitä luulet, miten käy kultahammasrannikolla, espoossa, kun meri vesi on SAMEAA kuin talous porrrvarin kiikarissa

        Taidat olla ANTIVA vihreä. Terrorisoi. Kuolleita kaloja repussa sopiviin paikkoihin, sitten älämölö päälle. Vihreitten taktiikka.


    • Anonyymi

      Onko ihme talven koirankakat kipataan mereen.Vanhojen kiinteistöjen viemäriputket johtaa suoraan putsaamattomina mereen.Eikä ole käynyt peltoja lähelläkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      259
      9708
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      176
      5472
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      156
      5089
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      65
      4757
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      189
      2278
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      11
      2185
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      300
      1799
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      88
      1508
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1371
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1103
    Aihe