Alkoi tänään kassajonossa tyrkyttää miehelleni 10 e seteliä siitä hyvästä että mieheni maksaisi hänen tupakka-askinsa... Mieheni sanoi että v-tuakos hän sellaista tekisi kun sullahan on siinä itselläsikin rahaa, johon äijä että kun on niin kiire (oli jonossa seuraavana jälkeemme).
Joo. Taitaa olla väärää rahaa liikkeellä.
Joo. Taitaa olla väärää rahaa liikkeellä.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Pienestä sun ja ukkos elämä kiinni....
No täytyy kai sitten ensi kerralla ottaa se väärennetty raha vastaan ja järkätä vaikka sinulle se käytettäväksi, ettei ole pienestä kiinni.
Onko niitä hiippareita jo sinnekkin kulkeutunut. Tähän saakka ne on majaillu Herkkusuun aulassa aamuisin .Siellä ne kyttää mitä ihmiset ostaa kaupasta ja kävelee edestakaisin kaupan ja torin väliä polvet "klonksuen"ja suutaan soittaen tärkeen näköisenä No ,ei tosin kaikki, mutta pari rääväsuuta pilaa muidenkin ilmapiirin.
Tunnen miehen, häntä kutsutaan myös "sukkeboyksi". Oikealta nimeltää taitaa olla V-P Sukkela. Heppakengästä hänet voi bongata.
no juu no hos tää ihminen on kyseessä kenen nimi mainittiin, ni ite tunnen tapauksen, löytää yleensä joko heppakengästä tai rubenssista. mut ite voin sanoa et aika harvoin se nuijamiehessä käy, ja yleensä on olevinaan kiireinen, mut en oikein jaksa uskoa et sillä väärää rahaa olis tai jos olis ni tuskin se tällä kylällä sitä käyttäis. et sellasta. no ainahan ihmiset luulee pahinta muista ja varsinkin tässä kommari kylässä. ite asunut täällä n, 17 vuotta. eiköhän pahimmat pummit löydy kmäen siwalta ja
s-marketista.
Joo kyllähän mut voi bongata Kengästä tahi Rubensista, mutta myös Tossubaarista, Heinähatusta tai vaikka Rampistakin. Kyseisenä päivänä(24.9. synttärini) tosin levittelin väärää rahaa paikallisten juoruämmien iloksi Lahdessa. Ja muutenkin ostan tupakkini Veli-Venäläiseltä(väärästä rahasta viedään Siperiaan). Ps. terkut Önikselle
Ole sinä hiljaa ku aikuiset puhuu!!
pummaa aina rahaa siin K-market Herkkusuun nurkilla..lähtee aina kohti kun tuun autolla pihaan ja sanoo et "hei kuule...".. Semmonen reilu 50 vee,,pienet viikset
juu toi on risto, asuu koskenmäessä, mut on laajentanut reviiriään viimesen kahden vuoden aikana. käy joskus myös rubenissa pummimassa, ku taitaa olla ainoa pubi nokialla mihin pääsee sisälle jos pääsee sinnekään enään. selitykset ainakin on hyviä, jos ei tartte bussirahaa niin sitten äidin syylä lääkkeisiin.
Onko se tumma heppu jolla on adidasverkkarit päällä ja lätsä huolellisesti laitettu vähän vinoon ? Ajelee jostain koskenmäestä pyörällä . Tarttee ottaa etäisyyttä siihen tyyppiin.
ei kai risto pyörää omista, ja vaik omistaiskin niin ei se ainakaan pystyssä pysyis. adidas verkkarit olis myyty jo aikoja sitten, lippis ei siinä päässä pysy vaikka kuinka löysäis, mut sama pipo sillä on päässä kesät, talvet.
Juu kyllä ne on ihan eri heput, tää risto ja tumma pyöräilijä. Ristolla tosiaan aina sama pipo ja jokaiselta vastaantulijalta pummaamassa rahaa.
sen verran vielä ristosta, et vaikka se vaikuttaa vaarattomalta ja muutenkin on sellanen ressukka, ni se on kuitenkin aikas arvaamaton, eli ei koskaan tiedä mitä se voi tehdä tai mitä sen päässä liikkuu. kuulemma ollut monta vuotta pakko hoidossa nykyään holhouksen alainen. aikoinaan kuulemma kirveellä tappanut kaverinsa. tämä ei siis ole varmaa tietoa, mutta kuultu melko luotettavasta lähteestä. yleensä aloittaa tosiaan puhumisen sanoilla "hei kuule ei sulla olis heittää muutamaa euroa". muistan tällasenkin tapauksen et tuli kmäen siwalla kaverilta pyytään paria euroa bussi matkaan että pääsis pirkkalais torille, no kaveri anto sille 40centtiä, risto meni suoraan pelikoneelle, ja voittikin jokusen euron, sit risto reteenä pihalle sanomaan että "nyt ois rahaa mennä vaikka taksilla" no meni jokunen minuutti ja risto meni takasin pelikoneelle ja pelas kaikki rahat si takas ulos ja kysyyn "hei kuule ei sulla olis lainata paria euroa? no jo tää nyt ei liittynyt mitenkään mihkään mut kuitenkin aika hauska tapaus.
Se pyöräilijä on Eero. Kääntyy naisten perään usein ja kysyy kelloa.
onko tää eero just se joka käy jökaiselle naiselle sanomassa "hyvää päivää" ja jos sattu joku juhla pyhä oleen niin hyviä pyhiä toivottelemassa? semmonen suht tumma kyömynokka?
Samalta kuulostaa