Paljo maksaa alepan perus koff tölkkiolut nykyää, sis 0,33cl/kpl?
Koff hinta
11
2354
Vastaukset
- hyllyn reunassa
Kassa kertoo kun laitat tölkin hihnalle...ei ole kallista.
- ihme hinnottelu
Kylän isossa ketjussa maksaa 8-back 12.83 ja kun otat pakista yhden bissen ni maksaa 1.08????
- Tarmo Lähikauppias
ihme hinnottelu kirjoitti:
Kylän isossa ketjussa maksaa 8-back 12.83 ja kun otat pakista yhden bissen ni maksaa 1.08????
Irtopullot/tölkit hinnoitellaan halvimman pullon/tölkin kokoa astaavan monipakkauksen mukaan = Koffin salkku todennäköisesti tässä tapauksessa.
- rw2r2
Rippuu vähän mistä ostaa, mutta kuitenkin noin euron kappale. Suomesta. Virosta koff nelosta 0,50€
- Anonyymi
Huh.onpa siellä edullista olutta .
- koffin juoja
Alepassa tasan euron.
- Koffin123
Mitä maksaa lava koffia esim k kaupasta
- Anonyymi
Ehkä jotain vähän yli euron.
- Anonyymi
Mitä salkku maksaa ja onks siinä 24 vai monta tölkkiä..
- Anonyymi
itte tykkäsin olvi,ja koff 1. oluesta, siis se vähä alkoholi kaljoa.
Nykyään en sitä enää osta kun on saman hintaista kuin 3. olut.
Jostain syystä 1. olut on kallista nyt. samoin alkoholiton olut.
tykkäsin hyvä 1. mausta, oli se hyvä janojuoma. Ruokajuoma. ja suht. edullinen myös aiemmin.
Ja isoissa litran muovipulloissa oleva kotikalja ei taas ole oikein hyvää maultaan, mutta juo sitäkin kyllä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1118073Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4287239SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2045512Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1364443Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en814386Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal994311Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104022Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03700Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132570Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema182176