ompa iso luku. eikö kotiäitejä enää ole ellei ole sylivauva äitillä?
velatko tähän ajaa?
eikös oo hyvääitin olal kotona kun muksut tulee koulusta, neuvomassa.
ettei tartte pahantekoon lähtee vanhempie silmien alta pois
ono muka 95% lapsista päivähoidossa jossain?
5
249
Vastaukset
- VoiHyvääPäivää
Jaa-a, milläs sitten eletään kun äidit ei oo töissä? Miehet hankkii rahat ja naiset heitetään kotiin siivoamaan?
Olet keskiaikainen idiootti-vanhus.
Kyllä keittää tuollaiset ihmiset. Ja vielä nykyaikana! Etkä osaa edes kirjoittaa! Ja jostakinhan niiden päiväkodin tätienkin on elää. - ------------
Mitä koulusta tulevien äitien kotonaolo liittyy päiväkoteihin? Ei koululaiset enää joka tapauksessa ole päiväkodissa, oli äiti sitten kotona tai missä tahansa.
- Mistä tieto?
Ei tietysti ole niin, että ihan kaiken ikäisistä lapsista 95% on hoidossa. Vaan alle 1 v on vähemmän kuin esim. alle 2- tai alle 3 -vuotiaita jne. Ja mistä tämä 95% luku on?
V. 2012 Noin 63 prosenttia 1–6-vuotiaista lapsista oli joko kunnallisessa tai yksityisessä päivähoidossa Kelan yksityisen hoidontuen turvin.
Olisiko luku parissa vuodessa niin paljon noussut?- Mistä tieto
Tämän ed. mainitsemani luvun tempaisin täältä:
http://www.julkari.fi/bitstream/handle/10024/110844/Tr34_13.pdf?sequence=4 - jkljkljkl
Mistä tieto kirjoitti:
Tämän ed. mainitsemani luvun tempaisin täältä:
http://www.julkari.fi/bitstream/handle/10024/110844/Tr34_13.pdf?sequence=4Tuossa julkaisussa sanotaan että 62,7% 1-6 vuotiaista lapsista on päivähoidossa.
Eli hatusta tempaisit tuon lukusi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.854930- 402351
- 1912320
- 882241
- 1331909
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj231748- 1781540
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161451Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3461233- 351146