ikimuistoisin/romanttisin hetkenne

tai aikanne johon haluaisit palata jos voisit?
16236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Silloin kun hän sanoi napakasti hyvästi.

Äänestä
  • Mä haluaisin palata hetkeen ennen kuin sanoin napakasti "hyvästi" :-)

    Äänestä

Pääasia kun et sanonut sentään pahasti. =D

Äänestä

...se eka halaus..polvet menivät velliksi ja päässä humisi.

Äänestä
  • ainoa halauksemme jäi hämärän peittoon :(

    Äänestä

kolilla käynti :) Tuntu niin oikeelta olla kanssas niin monen vuoden jälkeen

Äänestä

Suuresta ilosta pohjamutiin vappuna 2009. Hän oli ulkomailla saadessaan viestini, olin odottanut liian kauan ja hän teki selväksi, tosin hyvin herrasmiesmäisesti, ettei ole toivottavaa saada yhteydenottoja.

Äänestä

Sen ainoan hetken kun ollaan istuttu kahdestaan ulkona vierekkäin muistan ikuisesti. Silloin tuuli paljon. Tekisin melkein kaiken toisin siinä hetkessä. Ikävä. Hauskaa lauantaita söpö

Äänestä

Ensisuudelma. Sen muistaa aina. Kuin taikaa.

Äänestä

Romantiikka oli aika kaukana. Muutama yhteinen autoreissu kotiovelle. Ei mitään muuta, ei... Silti aikojekin päästä häntä mietin, jokin siin miehessä oli.

Äänestä
  • BMW

    Äänestä

Mieluummin musta Honda Accord =D

Äänestä

Osaan arvostaa jokaista yhdessä vietettyä hetkeä. Toisessa hetkessä naurettu, tanssittu ja suudeltu. Ollaan myös riidelty ja sovittu. Jokainen hetki on tuonut hänet lähemmäksi ja tehnyt selväksi sen että minulle hän olisi juuri se oikea.

Äänestä

Tosin Honda-perheen yhdellä jäsenellä on Musta BMW ja yhdellä on Honda Civic

Ja juuri yhdet Honda-pesueen jäsenet palailivat kotiin viikon Rukan laskettelureissulta.
Olivat kyllä hiihtäneetkin siellä lautailun lisäksi.

Itse kun olin Rukalla, Levillä tai Iso-syötteellä onkin kulunut jo tovi aikaa. :)

Äänestä

Kun olin 5-vuotias meinasin hukkua. Muistan vieläkin selvästi miten näin veden alta vedenpinnan ja miltä se näytti, kun aurinko paistoi siihen. En osannut vielä uida. Rannan tuntumassa oli syvänne, johon putosin. Vaikka olin niin pieni, tiesin hukkuvani. Muistan ajatukseni kuin eilispäivän. Ajattelin, että onpa aurinko vedenpinnassa ihanan näköinen. Sitten katselin kuinka kivan näköistä veden alla oli. Siinä vaiheessa minulta alkoi taju karata ja tuli hätä, mitä äiti sanoo, jos hukun. Muistan, kun isä nosti minut hiuksista ylös. Olin aluksi vähän pää pökkyrässä. Isä piti minua rintaansa vasten ja olin todella onnellinen, koska en hukkunut. Se tunne oli niin hieno, että muistan sen aina. Olin todella onnellinen, että sain elää.
Tuon lapsen onnellisuuden haluaisin takaisin. Kun olin pyyteettömästi täysin kiitollinen ja onnellinen. En ollut vielä liannut itseäni.

Äänestä

Niinpä niin. Lapsuudenmuistot sanelee usein aikuisuuden muistomme ja kokemuksemme.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tunteville kirjoitti:

tai aikanne johon haluaisit palata jos voisit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu