Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

luistaako ?

Sanokaas jotain hyviä liukasteita, joita löytyy kodista kuin kodista. Kiitos
107717
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

.............

Äänestä
  • ..noh setä mikset sitten itse työnnä sitten ruokaöljyä perseeseesi!??!?

    Äänestä

  • oliivi kirjoitti:

    ..noh setä mikset sitten itse työnnä sitten ruokaöljyä perseeseesi!??!?

    se ruokaöljy on kuin se mitä sieltä perseestä yleensä tulee.

    Äänestä

Käytä vauvojen hoitoöljyä

Äänestä

Joka kodista löytynee perusvoide.Ellei löydy niin hyötyyn nähden kannattava ostos. Yhdestä n.0,5 litrasesta riittää ainaki vuodeksi yhteen aseeseen.Ja hyvä on luisto ja aine puhdasta.

Äänestä

Tummelia, Tummelia, lypsyvoidetta meinaan. Sopii pilluun ja kun runkkaan äijää, otan kämmeneen, niin tekee kutaa. Jos ei ole, niin margariinia, on hyvä pilluvoite.

Äänestä

Nämä kirjoittajat jotka ovat tässä nyt aiemmin vastanneet, eivät tunne kunnollisen liukasteen tärkeintä ominaisuutta (siis liukumisen lisäksi, of course): vesiliukoisuus.

Joka tyttö on koulussa joskus tehnyt marjakiisseliä perunajauholla suurustaen, ja jopa ihan tavallista vettäkin voi suurustaa, marjat vain jätetään pois!

Eli näin:

Sekoita ruokalusikallinen (15 ml) perunajauhoja n. 1 dl kylmää vettä.
Keitä esim. 2 dl vettä ja nosta kuuma vesi pois levyltä. Sekoita tuo kylmä mönjä että sakkaunut perunajauho nousee pois pohjalta ja seos on tasalaatuista.
Kaada kylmä seos keitettyyn veteen, samalla sekoittaen. Aika vähän tarvitsee lopulta kaataa, kaikkia tuskin. Jäähdytä hyvin esim. kylmävesihauteessa ettet innoissasi kohta polta itseäsi arasta paikasta :)

Kylmän mönjän määrää ja laimeutta säätelemällä saat haluamasi paksuista liukastetta. Ainetta voinee säilyttää myös jonkin aikaa esim. lasipurkissa, eihän siinä ole kuin vettä ja perunajauhoja, ja desinfiointikin on hoitunut keitettäessä.

Äänestä

...vaseliini tai perusvoide, niitä myös minä kannatan. Mutta parasta on silti normaali liukuvoide.

Äänestä

joka kodissa löytyy jos jonkinnäköstä ruuan valmistukseen tarkoitettua rasvaa.
sekstailuun sopii sekä rypsiöljy että margariini

Äänestä
  • Margariinejä ja muitakaan koti rasvoja ei suositella käyttää liukasteena... Miksei saman tien hae seksikaupasta oullon liukastetta niin liukuu paljon paremmin!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jouko kirjoitti:

Sanokaas jotain hyviä liukasteita, joita löytyy kodista kuin kodista. Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu