Kävin viikko sitten sairaanhoitajan vastaanotolla, kun kuume nous ja oli kurkku tosi kipeä. Otettiin sitten nieluviljelyt ja viime perjantaina aloitin antibioottikuurin (v-pen mega) nielurisatulehdukseen. Vieläkään ei oo yhtään helpompi olo kuumetta edelleen ja kurkku tosi kipeänä. :( Viikon verran ollu saikulla töistä ja enempää ei viittis olla..
Onkos kellään muulla ollut tätä samaa tulehdusta ja kuinka nopeasti antibiiotit autto? Pitäs kai huomenna soitella uudestaan lääkäriin ja kysellä et miksi ei nuo lääkkeet pure..
Nielurisan tulehdus (streptokokki c)
Nielurisatulehdus
0
250
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?6278297Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3503199Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi4182242- 1281347
- 311323
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl151255Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1091181- 931113
Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h651075- 46933