Hei
Omassa saabissa tuli sellanen ongelma vastaan ettei lukot aukea kun avaimella yrittää avata tai konsolinnapista painamalla. Ääni kuulu takaa että jotain avata , kun painaa sisältä. Lukot menevät kyllä lukkoon kun painaa konsolinnapista. Ainoa tapa avata ovet on käyttää kaukosäädintä, joka avaa kaikki muut paitsi kuskin oven. Kuskin ovi ei mene lukkoon. lukko kääntyy 45 astetta vasemmalla(avaamisen suunta) , mutta oikealla menee 90 astetta (lukitus suunta).
Mikähän mahtaa olla vikana? lukot menivät sekasin kovien pakkasten aikaan ,kun piti käyttää voimaa että sai ovet auki. Onko vinkkejä ovien purkuun, etttä pääsisi katsomaan tai irroittamaan lukkopesän?
Saab 900 lukko ongelmat
5
204
Vastaukset
- Ruotsinlippunuuh!
Etkö sinä urpo tiedä, ettei Saabeissa ole koskaan mitään vikaa, joten turha tulla tänne provoilemaan!
- Ex SAAB asent.
Katso ensin kuskin oven johtosarja saranoiden kohdalta onko se poikki.
- kolvailija
Ohjausboksin juotokset kannattaa sulatella läpi niin lähtee toimimaan.
Pätee myös moneen muuhun vaivaan tämän ikäluokan ja valmistajan autoissa. - Kauko Säätö
Lukko kääntyy ihan normaalisti, se 90 astetta on ns. takalukko, kun laittaa takalukkoon asti, niin silloin ei toimi avaimella apparin ovesta, eikä voi nostaa nuppeja ylös.
Muuten taitaa olla vikaa siinä kuskin ovessa. Ovipahvi pois ja sieltä oven sisästä se lukko löytyy. - Lukkoonkelma
Mistä saa OG 9-5 farkun takaluukun servon halavalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481271- 1581077
- 61942
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli179747Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27746Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51741- 8732
- 11719
- 346708
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78665