Jatkuuko Keskustan mitaliputki?

Veikkaisin, että sisukas, Keskustan maaperällä kasvanut Saarinen tuo mitalin. Väri on vain arvoitus.
27<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Tarkoitatko virstan väriä näytteessä? Hoh, hoh,hoooooo kepulainen hiihtäjä kun kusaisee ladun varteen, niin virsa hohtoo pimeässä iloisesti.

Äänestä

"Voiko vitutukseen kuolla?"

Paavo Väyrynen henkilääkärilleen. Samaa on kysynyt toimitusjohtaja Pekka Perä Talvivaaran jätevesivuodon aikoihin.

Äänestä

Jäo Pekkarisen mitan pronssista! Eli vähemmän kuin Juha Mieto aikoinaan, se olis silloin reippaasti sadasosa.

Äänestä

Mikä väri tuli?

Äänestä
  • Palokkaan paksulta tuli ruskea köntsä vaippoihin.

    Äänestä

  • Uusi-ukki kirjoitti:

    Palokkaan paksulta tuli ruskea köntsä vaippoihin.

    Avaajalta tuli keltainen suihku ja ruskea ripuli, pettymyksestä.

    Äänestä

  • Uusi-ukki kirjoitti:

    Palokkaan paksulta tuli ruskea köntsä vaippoihin.

    JOHTAJA J:LLÄ (siis johtaja jormalla) väänsi loppusuoralla housuunsa valtaisan hiertimen, naapurin maatalosta tulivat ihastelemaan ja kuvaamaan uutta ennätystä.
    Keskustan hierrinmessuilla tullaan luultavasti näkemään tämä kultamitali hierrin!

    Äänestä

  • Läheltä liippasi pronssia.
    En olisi uskonut, että tämä näin systyttää ;-))

    Äänestä

  • Lahden mömmöilykisojen jälkeen sponsorit veti tukeaan pois hiihtoliitolta.
    Miten kävi Veikkauksen jakamien rahojen suhteen?
    Mielestäni Veikkaus voisi irrottautua kokonaan huippu-urheilun tukemisesta.
    Tai minä lopetan veikkaamisen:)

    Äänestä

Tuo Aino Kaisa Saarinen naureskeli männeellä viikolla siihen malliin, että mitali jäi vitututuksen päähän. Oikein kehui sitä, miten häntä nauratti ja kaikki olivat myös tuon huomanneet. Ei pitäisi nuolaista ennen kuin tipahtaa, kovin on tiukassa kepulaisille mitalit näin on näreet sanoisi tuo Uusi-Ukkikin Oulusta. Voihan tietysti paremman puutteessa kehuskella ja rintoja rottingille nostaa tuosta neljännestä sijasta, mutta mikä sen on siihen satsaukseen, mitä näihin naisiinkin laitetaan.

Jotenkin tuntuu vielä hyvin omituiselta, että mevätkö nämä meidän urheilijat yleensä sairastamaan noihin suurkisoihin ja vallankin olympialaisiin. Aina jollain ripulia ja räkätautia, jotka tarttuvat yleensä huonosta hygieniasta. Jos kerran rahaa satsataan, niin pitäisihän tätä hygieniapuoltakin jotenkin petrata. Pitäisi myös korostaa, että nuo urheilijamme eivät nuoleskelisi aivan kaikkia mikä vastaan kävelee. On tullut huomattua myös sekin, että mitalipallilla kultamitalin saaneet eivät tarjoile poskipäitään nuoltavaksi, vaan ottavat mitalian kaulaansa ja se siinä.

Äänestä
  • Oleppas riisitautinen punikki hiljaa!

    Äänestä

  • Aika sopivasti kepulaiset hiihtäjät sattuivat sairastumaan, Lahden mm-kisat vielä painaa, eivät uskalla ottaa riskiä kärähdyksen takia. Sama vanha kepumeininki
    jatkuu. Kepulaisilla ei tuo hygienia puoli ole koskaan ollut hallussa, Perhossakin oli joku kepulainen mennyt lantakasalle!

    Äänestä

  • Uusi-ukki, se homo. kirjoitti:

    Oleppas riisitautinen punikki hiljaa!

    Sonnimies veti köntsän sieraimeen;-))) Ottaa näköjään koville ja otsasuoni taas piukalla!!

    Äänestä

  • kepua kyrsii! kirjoitti:

    Sonnimies veti köntsän sieraimeen;-))) Ottaa näköjään koville ja otsasuoni taas piukalla!!

    Kepulla jatkuu juomaputki kusen värisellä kiljulla ja veronmaksajia haukkumalla!

    Äänestä

  • kepua kyrsii! kirjoitti:

    Sonnimies veti köntsän sieraimeen;-))) Ottaa näköjään koville ja otsasuoni taas piukalla!!

    Mitä Sonnimies duunaa, vetää köntsää;-)))))))))))

    Äänestä

Kepulaisen ketutus jatkuu, se ei ole arvoitus.

Äänestä

hih hih minä vaan lihon ja valehtelen hih hih

Äänestä
  • Lahden mm-kisoissa kepulaisilla tuli Karpaasi-sinapin väriset kalsarit ja yksi jopa teki Perhon keput ja kyllä se kepukomedia nauratti kaikkia!

    Äänestä

Joko selvisi, vai onko kepulaiset vielä ladulla? Alkaako kohta mitalijuhlat?

Äänestä
  • Tulihan taas neljäs sija. Niskasen jatkoura hiihtäjänä näyttää erittäin lupaavalta.

    Meillä Keskustassa ollaan pitkäjänteisiä, myös nykyisten helppoheikkien aikana.

    Äänestä

  • JOHTAJA J:LLÄ kirjoitti:

    Tulihan taas neljäs sija. Niskasen jatkoura hiihtäjänä näyttää erittäin lupaavalta.

    Meillä Keskustassa ollaan pitkäjänteisiä, myös nykyisten helppoheikkien aikana.

    Pitkäjänteisyyteen tuli pieni katkos Lahden mömmöm-kisoissa, silloin kepuhiihtäjät oli kusiputkessa;-)) Taisi yksi kepuhiihtäjät tehdä lopullisen ratkaisun Perhon henkeen;)))

    Äänestä

  • JOHTAJA J:LLÄ kirjoitti:

    Tulihan taas neljäs sija. Niskasen jatkoura hiihtäjänä näyttää erittäin lupaavalta.

    Meillä Keskustassa ollaan pitkäjänteisiä, myös nykyisten helppoheikkien aikana.

    Minkä värinen on neljäs sija? Oli tosiaan arvoitus ja kukaan ei väriä arvannut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JOHTAJA J:LLÄ kirjoitti:

Veikkaisin, että sisukas, Keskustan maaperällä kasvanut Saarinen tuo mitalin. Väri on vain arvoitus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu