Oikeus ja moraali eivät ole koskaan kohdanneet taistolaiskommunistien ajatuksissa (MOT). Oma etu on ajanut aina heidät Kaivopuistoon osoittamaan "mieltään". Entinen rääväsuukommunisti asuu Suomen parhaalla paikalla ja MOT. Suomen vähäväkisinkään kansanosa ei pääse asumaan edes liekki"linnaan" samaan hintaan, jolla suomalaisen pysähtyneisyyden ajan kulttuuria edustava virkamies "vain" nauttii luxuselämäänsä Kaivopuistossa "luontaisetunaan." (MOT)
Sellaiset ovat tuomiot kuten on moraali, "ruplaselkärankaisella". (MOT)
Sellaiset ovat tuomiot kuten on moraali, "ruplaselkärankaisella". (MOT)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onhan se ihan hirveetä. Eikö kukaan saa näitä entisiä stalinisteja kuriin. Taitaa olla kaikilla niin paljon roskaa salattavana, ettei hyvä veli kerho uskalla tehdä asian eteen mitään.
että meilä on resitennti joka ei asu siltojen ala kun seon erimieltä kum mimnäMOT eikä silä olle ees kivi pään ala vaikka on kaivopuistosaMOT ja köäyhjöt maksaavat ja kylkä on surkeetaMOT mevafdime oikeutasMOT ytulee viellkä aika jolkoin heratyMOT