Milloin semmoinen perustetaan Suomeen? Kumma kun kukaan ei ole sellaista aloittanut.
http://www.nejtilleu.se/index.html
http://www.nejtilleu.se/index.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
voi kuule pikkureppana kun siihen on kyllä yritetty kosvasti kerätä nimiä mutta ei ole koko homma ottanut tuulta siipiensä alle. ei, vaikka tälläkin palstalla yritettiin kuinka viime keväänä houkutella allekirjoittajia.
mutta aloitappas sinä uusi lista. tosin muista että silloin pitää sinun laittaa oikea nimesi alle ja perustella faktoilla miksi pitää erota? saat kuvasi ja nimesi lehtiin ja josa oikein onnistaa niin pääset jopa töllöön.
voit myös yrittää saada allekirjoituksia perSSujen johtohahmoilta - vaikkapa itse timo soinilta tai pihvi lindstömiltä - jotka kuitenkin pakenisivat "tuli persusta alla" moista virallista kannanottoa. mutta ainahan sinä voit koettaa...
Nationella fronten störst i Frankrike
Det franska högerextrema partiet Nationella fronten befäster sin ställning som landet största parti inför EU-parlamentsvalet i maj. Med 23 procent av stödet i en färsk opinionsundersök-ning är Nationella fronten, med EU-parlamentarikern Marine Le Pen som ledare, Frankrikes populäraste parti. Det följs av högerpartiet UMP på 21 procent och socialdemokratiska PS på 18 procent. Resultatet innebär att partiet befäster sin ställning som landets största. I en opinionsundersökning i oktober i fjol fick det 24 procent av
stödet och blev då för första gången Frankrikes största parti. I förra EU-valet, 2009, fick Nationella fronten 6,3 procent av rösterna.
Ranskassa kohta puolet vastustaa EU:ta
Meillä on jo Ei EU:lle kansanliike Suomessakin: http://ipu.fi/
http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/kylla-itsenaisyydelle-kansanliike-aloitettiin-alajarvelta-1.1506772
li tuhat henkeä on ilmoittautunut Kyllä Itsenäisyydelle -kansanliikkeeseen sähköisesti.
Puoluepoliittisesti itsenäisen ja omavaraisen Suomen puolesta olevan kansanliikkeen perustaminen sai työryhmän valinnalla alkunsa Alajärven Kotakankaalta Kilvenmaan asuin- ja työyhteisössä.
Perustamistilaisuudessa oli sunnuntaina reilut parikymmentä henkeä. Tavoitteena on järjestäytyneellä kansannousulla irtautua Euroopan unionista.
Työryhmän sihteerinä toimii Kilvenmaan toiminnanjohtaja Janus Putkonen, joka on juuri valittu Itsenäisyyspuolueen EU-ehdokkaaksi.
Kyllä Itsenäisyydelle -facebookissa: https://www.facebook.com/pages/Kyll%C3%A4-Itsen%C3 ...
Nimi on eri mutta tavoite sama, tulkaa mukaan,tämä ei ole puolue
joten kaikki itsenäisyyttä haluavat voivat olla mukana.
http://www.youtube.com/watch?v=bTUVmYWQdDQ
Kansanliike, kuuntele.
voi vee mikä pelle. että ihan omavarainen suomi? mistähän saisi suomalaisen banaanin? se pitäisi mennä hakemaan suomalaisella autolla ja tankkiin laitetaan suomen maaperästä porattua öljyä....
Ne 30 maata, jotka muodostavat ETA:n, muodostavat suurimmat yhtenäiset markkinat koko maailmassa. Markkinat ulottuvat Pohjoiselta jäämereltä Välimerelle asti. Alueella asuu yli 500 miljoonaa kuluttajaa. ETA:n ansiosta Euroopan sisämarkkinoiden neljä perusvapautta - tavaroiden (maataloustuotteita lukuun ottamatta), palvelujen, henkilöiden ja pääoman vapaa liikkuvuus - on laajennettu koskemaan ETA-maita.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Euroopan_talousalue
Janus Putkonen,
mies joka ajaa kansamme etua, on myös EU meppiehdokas,
luulen että hän saa ääneni.
Äärioikeisto taas liikkeellä Bulgariassa
Perjantaina sadat ihmiset hyökkäsivät moskeijaan maan toiseksi suurimmassa kaupungissa Plovdivissa. Bulgarian viranomaiset ovat syyttäneet äärioikeistolaisia moskeija-iskun yhteydessä kansallismielisestä kiihottamisesta.
Bulgarian pääkaupungissa Sofiassa sadat ihmiset ovat osallistuneet äärioikeiston järjestämään kulkueeseen kunnioittaakseen juutalaisvastaisena ja natsimielisenä tunnettua toisen maailmansodan aikaista kenraalia.
Sofian pormestari oli aiemmin kieltänyt äärioikeistolaisen Bulgarian kansallisen unionin järjestämän tapahtuman. Poliisi ei lauantaina kuitenkaan estänyt kulkueen etenemistä kaupungin läpi.
Marssijat ylistivät kenraali Hristo Lukovia, joka tuki saksalaisia toisen maailmansodan aikana ja sai surmansa antifasistisessa iskussa helmikuun 13. päivä vuonna 1943. Ihmisoikeusjärjestöt kritisoivat kulkueen järjestäjiä rasismin, ksenofobian ja antisemitismin lietsomisesta.
Perjantaina sadat ihmiset hyökkäsivät moskeijaan maan toiseksi suurimmassa kaupungissa Plovdivissa. Useita ihmisiä loukkaantui ja 120 pidätettiin. Bulgarian viranomaiset ovat syyttäneet äärioikeistolaisia moskeija-iskun yhteydessä kansallismielisestä kiihottamisesta.
Bulgarian 7,3 miljoonan väestöstä noin 13 prosenttia on muslimeja.