Olen loimaalle vähän aika sit muuttanu tradenomi. Mistä tääl kannattais hakea töitä ja mistä ehdottomasti ei?
Firmanki vois perustaa mut en osaa aatella mitä täältä puuttuis.
Firmanki vois perustaa mut en osaa aatella mitä täältä puuttuis.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kokeile Loimaan Kirjapainoa! Se on hyvin johdettu yhtiö jo 100 vuotta!
Tämä viesti on loimaalaista trollaamista. Yhtiö on ollut kaputt jo melko kauan.
Mitä? Onko se konkurssissa? Miten se on mahdollista? Kuinka saatanallisen tyhmää johtoa siellä onkaan pidetty kaapinpäällä? Eihän sellaista voi saada konkurrsiin, ellei toimi häpeällisesti Turun Sanomien kätyrinä! Ettekö ole pannut ketään saunan taakse?
Jos alalla tarvittavia taitoja on niin ManPowerSolutions yhtiön Loimaan yksikkö Lamminkadulla voisi tulla kyseeseen. Siellä mon pitkälti yli 100 työntekijää. Kyse on kansainvälisestä yhtiöstä, joka toimii 80 maassa.
Niin ja YT-kassa on melko säännöllinen rekrytoija. Ja Prismassa on myös yli 100 työntekijää, paljon tietenkin osa-aikaisia.
https://www.google.fi/search?q=töitä-78&oq=töitä-78&aqs=chrome..69i57.1345j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8
Turkulaista trollaamista