Onneksi Sipilä on poliitikko eikä insinöörinä. Tuollainen huonosti hermonsa hallitseva, valehteleva, toisten mielipiteet ohittava henkilö ei koskaan pärjäisi yrityselämässä. Nykyään insinööreiltäkin vaaditaan inhimillistä otetta.
Sipilä - öykkäröivä valehtelija
uhaj
1552
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mielestäni Sipilä on tasapainoton. Yrityselämän onni todellakin ettei ole insinöörinä.
Siinäpä oiva demari. Ei yhtään omaperäistä sanaa keksinyt. Matki vaan vapaasti tämäkin kommentti, se on vapaasti käytettävissä.
Sipilä on onneton tunari.
Onneksi Sipilä on keskustalainen poliitikko eikä vasemmistolainen halpa politiikan sutenööri. Tuollainen hyvin hermonsa hallitseva, suosittu, toisten mielipiteet huomioiva henkilö ei koskaan alentuisi rupusakin asteelle. Nykyään insinööreiltäkin vaaditaan inhimillistä otetta politiikassakin.
Aikaisinhan olet HV:ni tänään liikkeellä. Oletko jotenkin saanut pääsi entistä pahemmin sekaisin kun tuollaista täysin paskaa viestität?
Sipilä on kaikkea muuta kuin kuvaamaasi;-))
Kun Sipilä avaa suunsa, vastuu siirtyy kuulijalle. Sipilän suusta ei toden sanaa kuule.
hih hih minulta meni eleni huutaessa lörö verkkosukkiin hih hih
Sipilä on p askan puhumisen maailmanmestari. Ei ole Sipilän veroista valehtelijaa toista.
Sipilän puheet ovat aina samaa läpäläpää...
VALEHTELIJA!
Sipilä on nielaissut älyttömät vaalilupauksensa yhden toisensa jälkeen. Ei ihme, että "sairastui" sopivasti kun maa alkoi poltella jalkojen alla.
Vanhanen oli huono. Sipilä on huonompi.
Taidat sotkea Sipilän johonkin toiseen politiikkoon, bäcmänniin ehkä tai vapaavuoreen, orpoon tai katajaan ...
Sipilä epäonnistui bisneksissd ja kepun puheenjohtajana.
Juha Sipilä on niitä harvoja suoraselkäisiä poliitikkoja Suomessa.
Jos hän pääsee pääministeriksi niin poliittine suhmurointi vähenee ja ihmisten kiinnostus ja arvostu yhteisten asioitten hoitamiseen lissäntyy.
Juha on yhteistyön ja sovun rakentaja