Onko kellään kokemuksia? Pystyykö esim nukkumaan öisin alakaupungin hotelleissa, vai onko parempi ottaa hotelli yläkaupungista?
Siis millaista menoa karnevaalien aikaan? Kiitti tiedoista.
Karnevaalit Puerto de la Cruzissa millasta?
4
194
Vastaukset
- Wanha matkailja
Kiinnostaa minuakin. Joku varmaan ollut karnevaalien aikaan.
Charcon aukion lähettyvillä kovaa menoa usein aamuun saakka.
Olen ollut karnevaaliaikaan parissa hotellissa joissa pystyi hyvin yötkin nukkumaan jos niin joskus halusi. Toinen hotelli oli Tenerife Ving ja toinen oli Lavaggi.
Eli ainakin vanhan kaupungin länsipuolella ja yläkaupungissa rauhallista.
Kulkueethan ei öisin kulje.- luabay
Eli Luabay Teneriffessä ei pitäisi olla melun takia nukkumis ongelmia,mutta en ole koskaan ennen ollut karnevaalien aikaan paikalla,joten mielen kiinnolla odotellaan.
- carnaval
Charcon aukion tuntuman hotelleissa ei nukkumisesta tule mitään, mutta kukapa karnevaaleihin nukkumaan on tullutkaan.
Jos loma kuitenkin karnevaal iaikaan on, kannattaa tosiaankin varata hotelli ns. vanhan kaupungin ulkopuolelta ja saa olla kaikessa rauhassa ja unohtaa karnevaalien olemass aolo.
Karnevaalien aikaan on kaupungissa hyvä meno varsinkin ilta ja yö aikaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241707
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998