Ärsyttävää kun telkusta tulee jatkuvasti jotain typerää ruokaohjelmaa. kuka hitto niitä mössöjä kehtaa syödä tai laittaa. Ja niitä tulee siis tulvimalla. Oksettavaa.
Ja sen perään laihdutusohjelmia ihan samaa rataa.
Ruokaohjelmat ja laihdutus
5
172
Vastaukset
- samaamieltä
Niinpä jos kattoo niitä ruokaohjelmia niin kauheeta rasvanlätryytä, miksei ne voi tehdä terveellisiä ruokia. Ja jos ne niitä tekee niin on mitä ihmeellisempiä ainesosia joita ei saa ihan jokapaikasta, tai sitten ovat tuhottoman kalliita.
Sama juttu lehdissä, ensin luet laihdutusohjeita ja heti perään sit joku leivontaohje ja mitä ihananin kuva siitä, aloita sit laihdutus kun heti vedetään matto alta..- värisuoraa
Luulisi että mainostajat havahtuvat siihen, että minkä ohjelmien tauoilla heidän tuotteitaan mainostetaan Näiden maksullisten kanavien ohjelmat kun nykyisin koostuvat pelkistä kokkipas...ja näköjään lisääntyvässä määrin. Katsooko näitä ohjelmia kukaan muu kuin kokit itse - siis miksi joku maksaa siitä että saa tuotteensa mainoksen kuudennentoista uusintajakson väliin????
Mutta hyvä puoli siinä on se, että onpa mummotkin oppineet kaikki pasianssit ja monta muuta korttipeliä, ja se auttaa muistiongelmien lisääntymistä vastaan.
Ainoa huoli on että mitä voittajalle - herneitä on kokeiltu - ja hammastikkuja.
Kun ei edes muistisairaat vanhukset katso näitä ohjelmia vaikka heille jokainen uusinta olisi kuin uusi ohjelma!!!
- yksinkertaista
En tiedä onko näiden kolmen tuhannen kokkiohjelman tarkoitus olla viihdettä vai informaaiota. Eivät ole kumpaakaan. Mutta kun tulee yksitoista kertaa sama jakso aika pienin välein niin näyttää toimivan meidän vaarin unilääkkeenä oikein hyvin.
Aamupäivät hän torkkuu tuolissaan kun 24 skitsoa kokkaa. Myöhemmin torkkuu hopa ihan kotimaisin voimin.
Siinä mielessä tietysti on ihan aMntekevää mitä ja minkä maan kokkeja siellä pyörii kun kukaan ei katso tai käyttää unilääkkeenä koko televisiota.
Toivoisi kyllä jotain muutakin ohjelmaa - mutta ei taida ohjelmapomoja kiinnostaa katsotaanko niitä vai ei. Mainostajat ei taida isommin piitata minkä kokkiohjelman väliin heidän mainoksensa tungetaan, muutahan sieltä ei juuri tule nykyisin. - niinminäteen
Vastatkaa ne jotka katsotte näitä että tuleeko näiden kokkiohjelmien tauoilla myös ruokamainoksia?? Hän joka katsoo ruokaohjelmaa ja ruokaohjelman tauolla ruokamainoksia on todennäköisesti jääkaapilla joka tauolla. Siihen kai sitä pyritäänkin eli elintarviketeollisuusuus pyörittänee hyvin pitkälle systeemiä..... sitäkö me tahdomme televisiolta????? Ja kuntoiluväline kauppiaat???? Ja keittiövälinekauppiaat???
Rahoittaja päättää eli mainostajat,- mitä sanomista katsojilla siihen on. Ja jos tämä nykysysteemi tyydyttää mainostajia niin voimattomia olemme, ellemme sitten ala säännöllisesti boikotoida niitä tuotteita mitä kokkiohjelmien välissä mainostetaan.
Olisiko ideaa? - aimfätögen
No ainakaan tseimin resepteillä ei pääse laihtumaan vaikka haluaisi - kundihan käyttää pullollisen oliiviöljyä kolmeen ruokalajiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1293165Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from972513Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä532368Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276882297Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen72056Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue251577Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81330- 831317
Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling301138- 691127