Siis haiseeko ihminen, jolle viljat ei sovi (keliakia tai viljoille yliherkkä) pahemmin hielle kuin terve ihminen?
Itse ainakin huomannut, että ihmiset, jotka syövät viljoja, vaikka ei sovikkaan, joutuvat pesemään itseään enemmän ja vahvemmilla aineilla ja käyttämään vahvoja dödöjä, koska haju on vahva ja kamala.
Ite lakkasin haisemasta.
Käytän kristallikiveä eikä kainalot ole koskaan tahmeat.
En pese itseäni joka päivä.
Haiseeko kelaikiaa sairastava?
4
1112
Vastaukset 4
- yksi
"En pese itseäni joka päivä. "
Arjen rutiineista on syytä pitää kiinni, ne edesauttavat mielenterveyttä.
Mitä taas tulee haisemiseen, niin siinä voi olla perää, tai johtuu pelkästään suoliston paranemisesta.- hirveee haju
Tunnen pari tyyppiä, jotka eivät suostu menemään tutkimuksiin. Kaikki oireet viittaavat keliakiaan.
Hien haju on pesun jälkeen kamala, siis aivan järkky jo muutaman tunnin jälkeen.
Ei normaali ihminen ala haisemaan kuin vasta päivien päästä. - nbcbfnnfnfbfnfm
Ennen vanhaan ihmiset peseytyivät kerran viikossa, joten se olisi sitä rutiineista kiinni pitämistä..
No joo, mutta turhahan sitä joka päivä on lutrata jos ei hikoa. Kesällä sitä nyt on aika vaikea välttää..
- Tuore tapaus
Minulla todettiin keliakia kuukausi sitten. Itse huomaisin, että viimeaikoina hikeni on haissut...ennen en edes ole hikoillut, mutta nyt haisen...ja pesullakin käyn ihan joka päivä .:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS672037Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13850Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52766Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43682- 43661
- 47624
- 80606
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546- 48541