Ranskalainen törmäystesti

Aletaan valmistamaan autoja. Keskinkertaiset insinöörit tekevät huonoja valintoja. (Tyyliin Areva). Lopputuloksena täysin susi tuote. Maksatetaan virheet asiakkaalla.
Ainakin Suomalainen asiakas on tyytyväinen ja kehuu vielä autoa.
Tämä ei ole vitsi.
1095
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

En minäkään ymmärrä mikä siinä ranskalaisella ylimielisyydellä kyhätyssä auton rakkineessa joitain viehättää. Merkki ollut vuosikymmeniä oikea vika pesien kuningas. Laaduttomuuden esimerkki. Ostajia tuomoisellekkin jonkun verran suomestakin löytyy, lienevät enimäkseen kaulusköyhälistöä. Huh haa unelmoijia. Jaa... no onhan siinä pehmeet penkit haaa. Kohta palstan todellisuustajun menettänyt citikka hörhö kirjoittaa, että suomalaiset sen ryssineet. Tilaajan vika voi helv...

Ps meneeköhän Arevan insinöörit PSA:lle suunittelijaksi vai päin vastoinko?

Äänestä
  • Suomesta sentään löytyy asiansa osaavia, korkeatasoisia, viisaita, nokkelia, kirjoittajia. Kuinka useasti päivässä käyt peilin edessä, suorittamassa narsistisia ihailurituaaleja?

    Äänestä

Ainoa pehmeä jonka tiedän citikan omistajilla olevan on pää. Kun ei koskaan ole päästy luxus autojen kyytiin ostetaan kehno korvike, ja kuvitellaan se laaduksi.
Säälittävää mutta totta.

Äänestä

Ainoa asia joka on surullista tässä keskustelussa on taso jolla ylläolevat ovat.

Äänestä

Ne keskinkertaiset arevan ryssineet insinöörit on kylläkin ihan suomalaisia.

Äänestä

Miten joku pelle voi puolustaa Arevan sammakonsyöjiä kun Ranskalaiset ovat kupanneet miljardeja Suomalaisten veronmaksajien rahoja. Samalla periaatteella varmaan ostetaan Citikka.

Äänestä
  • Suksi vittuun runkkari

    Äänestä

  • Lue pelle uutisia niin huomaat kuka on ryssinýt ja mitä

    Äänestä

Ranskalainen Areva maksattaa Suomalaisilla veronmaksajilla kulujaan. EU.n lahjottavat tuomarit saavat tuomioistuimissa kaiken kaadettua Suomalaisten kontoille, koska me rakastamme veroja.
Jotkut villahousut vielä ihailevat ranskalaisia autoja vaikka punkkupäät k#sevat ostajia suoraan silmään ja nauravat päälle.
Hei. Ei yhtään testivoittoa ole ollut citikalla Suomalaisessa autolehdessä.
Ei koskaan. Repikää siitä; )))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kamreeri kirjoitti:

Aletaan valmistamaan autoja. Keskinkertaiset insinöörit tekevät huonoja valintoja. (Tyyliin Areva). Lopputuloksena täysin susi tuote. Maksatetaan virheet asiakkaalla.
Ainakin Suomalainen asiakas on tyytyväinen ja kehuu vielä autoa.
Tämä ei ole vitsi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu