Ehkä ainut automerkki, jonka voi yleistää lapsellisen ajatusmaailman omaavalle, henkisesti keskenkasvuiselle 18-40 vuotiaalle miehelle.
Tyypillinen bemarikuski on 28-vuotias poikamies, joka elää vallatonta poikamieselämää, ilman vastuuta perheistä yms. Käydään töissä kun huvittaa, harrastuksena elokuvien katselu ja kaljankittaus, nukutaan puolille päivin, syödään mikroruokaa, roskat lojuu lattialla, auto korvaa tyttöystävän, koulutus ylensä ammattikoulun autopuoli. Kodin siivouksen hoitaa äiti noin kerran kuukaudessa, kun ei itse osaa eikä viitsi.
Näin kun elämä on pääosin tyhjää täynnä, niin sitten sitä sisältöä koitetaan saada autolla, yhtäkkiä auto on tyttöystävä ja kaikki koko elämä, sinä autossa sitten istutaan ja ajellaan huvikseen. Sitten moni kokee auton avulla olevansa jotain, ja kanssa-autoilijoita haastellaan ja kiilaillaan ihan huvin vuoksi, koska elämässä ei ole muuta.
Samanikäinen kanssa-autoilija, jolla on jo esim perhettä ja intressit muutenkin kehittyneemmät, ajelee rauhallisesti jollain tila-autolla. Hän huomaa miten aggressiivinen bemarikuski yrittää hiillostaa ja haastaa, ja katsoo parhaimmaksi vain suosiolla päästää tämä ohitse, jotta oma ja perheen turvallisuus ei vaarantuisi mitenkään. Bemarikuski saa tästä orgasmin, ja voittajafiiliksellä kaasuttaa tiehensä, ja yrittää haastaa seuraavaa autoa. Aina tietysti joku lapsellinen löytyy ja lähtee haastoihin, ja se on kyllä typerintä maailmassa.
Eihän esim kaupassakaan kukaan haastele ja härnää toisiaan tai kiilaile, sekä pui nyrkkiä kun maitopurkkihyllyn edessä joku nysvää. Miettikää miten tyhmältä bemarikuskien käyttäytyminen näyttäisi kaupassa.
Bemarikuskit ovat lähinnä säälittäviä. Myötähäpeääkin voisi moisesta tuntea.
bemarikuskit keskenkasvuisia
23
524
Vastaukset
- 3+19
Tuoltahan se näyttää. Tänään 90-luvun bemu valoissa, oikein takaspoileri ja nopat, lähti valoista jyristen ja savuten. AHHHHHHHHH.......
- Mätä kuski ratissa
pilaa automallin maineen. 15.2 iso Bemu moottoritiellä ylittäen n. 30 - 40 km:llä nopeusrajoituksen. Ei tässä mitään, mutta ohittaessa palasi heti lokasuojan edestä omalle kaistalle. Seuraava auto jarrutti voimakkaasti vastaavan ohituksen tapahduttua. Loskat tuulilasissa tuli mietittyä Bemukuskin sielunmaisemaa.
Lexus ja BMW ovat kutakuinkin staattukseltaan samanlaiset. Niitä kuljettavat eivät. - aja paskaa kylillä
Vidduako tilität löysämuna Tojotero. Lihava vaimos voi vähän antas sulle roikkutissiä kunhan palaa naapurin miehen käsittelystä.
- Paljastui heti!
Ajat bemaria eikä kanttis enää kestäny faktaa! AAAAAHHHHAHHHAHHHAHHAHAHAHAAAAAA!!!! Nautintoa kun joku noin menettää hermonsa!
- Paras parkkiruudussa
Bemarimiehet ovat huonosti käyttäytyviä tälläkin palstalla. Kuinka pitkälle nämä ovat valmiita menemään itsensä nöyryyttämisessä. Monet sanat käyvät mielessä. mutta ne sivistyssanoiksi luokiteltuna, tuskin ovat aiheellisia tässä yhteydessä.
Tyhjät tynnyrit kaahaavat eniten. Autona BMW ei tule mieleen kilpailukykyisenä millään tiellä tai maastossa kilpailtaessa. - Bemarillla Taivaaseen?
Niinpä. Miksiköhän Bemaria kutsutaan kyrvänjatkeeksi? ? ; )
- barclay
Taas kateelliset täällä itkevät. Myönnän kyllä BMW:n maineongelman, mutta eiköhän se johdu siitä, että se _on_ hieno auto, ja vasta ajokortin saaneet, käytännössä teini-ikäiset testosteronimyrkytyksen kourissa kamppailevat pojat yrittävät tehdä niillä vaikutuksen muihin ikäisiinsä ja varsinkin naisiin. Sitten kokemattomina tulee kohellettua liian hyvän auton kanssa. Yhtälailla samat pojat olisivat huonoja Nissan-kuskeja.
Tämä nyt ei ole minkään BMW-kuskin puolustusreaktio, koska itselläni ei sellaista ole, mutta lisättäköön vielä että ihan mielelläni bemulla ajaisin. Joku 500-sarjan, vuoden pari vanha BMW kelpaisi minulle oikein hyvin, ellei automerkkini olisi jo Audi. - Köyhät provoo
Tojotakansan katkeraa tilitystä taas! Kyllähän se ottaa päähän kun teininä perustetaan perhe ja aletaan leikkimään aikuista! Samalla menee nuoruus ja ura kankkulan kaivoon sekä pitää tyytyä farkkutojoon koko lopun ikänsä! Kyllä minuakin ottaisi päähän mutta ei nämä provot meitä voittajia hetkauta \o/
- BJDGILSH
Taas hermostui bemupoitsu. Taas kerran. Aina ne hermostuu ja hurjistuu kun vähän vihjaa. Kannattaa hommata se akka silloin kun on vielä komea ja nuori, kohta ne ei enää huoli sua. Siinä vaiheessa sulle jää vain se bemu käteen. Ja voit runkkailla siellä bemussa rauhassa.
FUCKIN' WANKER ! ! ! ! ! ! !!! !!!! !!!! - jukkis45644
BJDGILSH kirjoitti:
Taas hermostui bemupoitsu. Taas kerran. Aina ne hermostuu ja hurjistuu kun vähän vihjaa. Kannattaa hommata se akka silloin kun on vielä komea ja nuori, kohta ne ei enää huoli sua. Siinä vaiheessa sulle jää vain se bemu käteen. Ja voit runkkailla siellä bemussa rauhassa.
FUCKIN' WANKER ! ! ! ! ! ! !!! !!!! !!!!Taidat kommentostasi päätellen itse lämmetä vitun NOOB --> stfu
- 2+15
Liikenteessä tuntuu näitä heikkopäisiä riittävän, eivätkä ole BMW auton kuljettajat mitenkään yksin, kyllä tuntuu olevan näyttämisen tarvetta kaikissa autoissa joiden suorituskyky on keskiverto perheautoa parempi.
Liikenne voi olla sujuvaa ilman repivää ajotyyliäkin, reippaasti voi lähteä liikkeelle valoista mutta tämän urheilullisen ajotyylin omaavan on vaikeata sopeutua liikenneruuhkiin, kun ei pysty jatkamaan matkaansa jonossa omaa vauhtia.
Juuri näitä kiilaajia jotka ohittelevat ruuhkassa ajavat ilman turvaväliä näkee päivittäin ja kas kummaa useimmat eivät aja BMW llä ....
Liikennesäännöt ovat lainkuuliaisille kansalaisille itsestäänselvyys, poliisin näkyvää liikenteenvalvontaa tulisi lisätä.
Rikkomuksista pitäisi seurata tuntuvia rangaistuksia ettei käy niin kuin nyt, että poliisi on pysäyttänyt vanhan tutun asiakkaansa ties monennenko kerran epäiltynä törkeästä rattijuopumuksesta.
Rattijuopon suosikkiautomerkki on Toyota
Liikenteessä eniten vahinkoa aiheuttaneita ...katso mihin oma automerkkisi sijoittuu....
http://m.iltasanomat.fi/autot/art-1288453202653.html- Kolarit 2008-2010
Automalli Vahinkojen lukumäärä 2008–2010 Toyota Corolla 6151Volkswagen Golf 4676Toyota Avensis 4617Toyota Corolla* 4487Ford Focus 4251Opel Astra 4018Volvo S70, V70, XC70 3550Ford Mondeo 3358Volkswagen Passat 3313Nissan Primera 3197Nissan Almera 2905Renault Megane 2836Toyota Carina* 2707Volkswagen Golf* 2502Toyota Yaris 2469Nissan Sunny* 2450Opel Vectra 2432Opel Astra* 2415Opel Vectra* 2349Volvo S40, V40 2347Skoda Octavia 2326Fiat Punto 2197Audi A4 1947Mercedes-Benz E-sarja* 1935Peugeot 307 1882Ford Escort* 1853Citroen Xsara 1839Volkswagen Polo 1835Peugeot 206 1656Nissan Primera* 1597BMW 3 -sarja* 1539BMW 3 -sarja 1535Mercedes-Benz C-sarja 1499Mazda 626* 1496Ford Mondeo* 1490Mercedes-Benz E-sarja 1460Mazda Mazda6 1406Peugeot 406 1378Audi A6 1326
- Suhteellisuutta...
Kolarit 2008-2010 kirjoitti:
Automalli Vahinkojen lukumäärä 2008–2010 Toyota Corolla 6151Volkswagen Golf 4676Toyota Avensis 4617Toyota Corolla* 4487Ford Focus 4251Opel Astra 4018Volvo S70, V70, XC70 3550Ford Mondeo 3358Volkswagen Passat 3313Nissan Primera 3197Nissan Almera 2905Renault Megane 2836Toyota Carina* 2707Volkswagen Golf* 2502Toyota Yaris 2469Nissan Sunny* 2450Opel Vectra 2432Opel Astra* 2415Opel Vectra* 2349Volvo S40, V40 2347Skoda Octavia 2326Fiat Punto 2197Audi A4 1947Mercedes-Benz E-sarja* 1935Peugeot 307 1882Ford Escort* 1853Citroen Xsara 1839Volkswagen Polo 1835Peugeot 206 1656Nissan Primera* 1597BMW 3 -sarja* 1539BMW 3 -sarja 1535Mercedes-Benz C-sarja 1499Mazda 626* 1496Ford Mondeo* 1490Mercedes-Benz E-sarja 1460Mazda Mazda6 1406Peugeot 406 1378Audi A6 1326
Eikö olekin ihmeellistä että automerkit ja mallit joita teillämme liikkuu lukumääräisesti eniten ovat myös vahinkotilastojen kärjessä???! Kyllä esim. Ferrari-tai Lamborghinikuskit ovat loistavia kuljettajia kun eivät ole olleet yhdessäkään vahingossa osallisena vuosikausiin!
- 2+17
Suhteellisuutta... kirjoitti:
Eikö olekin ihmeellistä että automerkit ja mallit joita teillämme liikkuu lukumääräisesti eniten ovat myös vahinkotilastojen kärjessä???! Kyllä esim. Ferrari-tai Lamborghinikuskit ovat loistavia kuljettajia kun eivät ole olleet yhdessäkään vahingossa osallisena vuosikausiin!
Kyse onkin yhden merkin leimaasmisesta, ihmeellistä eikö ovatko sitten kaikki muut syyttömiä liikenteen vaarantamiseen.
BMW autolla ajetut kolarit ei ole edes tilastokärkeä, jos otannan kaikki ajetut vahingot yhteensä jaetaan per päivä olisi hyvä nähdä minkämerkkisiä autoja ja niiden kulkettajia on syytä varoa.
- V40T4
"auto korvaa tyttöystävän"
"yhtäkkiä auto on tyttöystävä ja kaikki koko elämä, sinä autossa sitten istutaan ja ajellaan huvikseen."
Täysin ymmärrettävää. Oikea tyttöystävä ei ole mitään muuta elämän vapautta rajoittava turha ja kallis kuluerä. Pelkän seksin takia ole mitään syytä ylläpitää oikeaa tyttöystävää, seksi ei ole mikään tärkein asia maan päällä ja ilman seksiäkin voi hyvin elää. Huvi ajaminen autolla ja suurilla nopeuksilla ajaminenkin on riskeistä huolimatta mukavaa, paljon mukavampaa kuin esim. videopelit, naiset yms.
En aja bemarilla. Vaan ajan volvolla.
Suurin elämänilo on mahdoton saavuttaa mikäli elää yhteiskunnan tai muiden ihmisten mukaan. Paljon mukavampaa on elää itsekkäämmin ja sinkkuna:
http://www.squidoo.com/137-reasons-why-you-should-stay-single- foofori
Sairas ihminen. Sairas. Niin sairas.
Tyttöystävä on eri asia kuin vaimo. Ja vaimon kanssa elon siunaa Jumala. Jeesus Kristus on iankaiken läsnä. Herra siunaa rakkauden kaikkivoipuuden. Muu tulee sitten siinä mukana. Raamattu sanoo että rakkaus on tärkein. Herramme nimeen aamen. - V40T4
foofori kirjoitti:
Sairas ihminen. Sairas. Niin sairas.
Tyttöystävä on eri asia kuin vaimo. Ja vaimon kanssa elon siunaa Jumala. Jeesus Kristus on iankaiken läsnä. Herra siunaa rakkauden kaikkivoipuuden. Muu tulee sitten siinä mukana. Raamattu sanoo että rakkaus on tärkein. Herramme nimeen aamen.Huoh, jälleen samaa tuttua kristinuskoisen p**k*n jauhantaa.
Ei mitään merkitystä onko kyseessä tyttöystävä vai vaimo, samaa rahansiirtoa mieheltä naiselle se on. Nainen ryhtyy miehen kanssa parisuhteeseen lähinnä rahan takia, todellista rakkautta ei ole olemassakaan.
Kasvoin aikoinani ydinperheessä missä vaimo välillä kontrolloi aviomiestään, lähes aina pitäisi miehen olla ostamassa jotakin uutta tavaraa mille ei ole todellisuudessa mitään todellista tarvetta. Valinnoissa korostuu enemmän ulkonäkö kuin todellinen käytettävyys/monipuolisuus,ominaisuudet, laatu.
Lisäksi nainen valittaa usein monista eri asioista ja tahtoo rajoittaa miehensä valinnan vapautta. Nainen valitteli aina pojan valintoja kun pojan valinnat eivät hänen äitiänsä miellyttäneet kun poika vanhemmistaan poiketen tekee valintansa käytettävyyteen/monipuolisuuteen,ominaisuuksiin, laatuun perustuen eikä ulkonäön ehdoilla. Samankaltaista se on veljenikin ja hänen tyttöystävän kanssa. Myös sama juttu monen tuttavan kanssa.
Siskokin vähän väliä yrittää saada minulta ilmaista kyytiä volvossani jonka kaikki kulut maksan itse. Tietysti kieltäydyn mutta sisko typerys ei vain ikinä tunnu oppivan, että minulle on turha soitella kyytiä saadakseen kun hän voi itse kulkea bussilla.
Summarum: V***t naisista, parisuhteista, seksistä. En halua itselleni vapauttani rajoittavaa, lähes kaikesta valittavaa pohjatonta rahareikää jota "naiseksi" kutsutaan. Ehkäisyvälineetkin on keksitty mutta nekään eivät 100% suojaa tarjoa sukupuolitauteja, elatusmaksujen maksajaksi joutumista yms. riskejä vastaan. Olen tyytyväinen sinkkuelämääni enkä pelkää yksin kuolemista toisin kuin sinä... - gyet
V40T4 kirjoitti:
Huoh, jälleen samaa tuttua kristinuskoisen p**k*n jauhantaa.
Ei mitään merkitystä onko kyseessä tyttöystävä vai vaimo, samaa rahansiirtoa mieheltä naiselle se on. Nainen ryhtyy miehen kanssa parisuhteeseen lähinnä rahan takia, todellista rakkautta ei ole olemassakaan.
Kasvoin aikoinani ydinperheessä missä vaimo välillä kontrolloi aviomiestään, lähes aina pitäisi miehen olla ostamassa jotakin uutta tavaraa mille ei ole todellisuudessa mitään todellista tarvetta. Valinnoissa korostuu enemmän ulkonäkö kuin todellinen käytettävyys/monipuolisuus,ominaisuudet, laatu.
Lisäksi nainen valittaa usein monista eri asioista ja tahtoo rajoittaa miehensä valinnan vapautta. Nainen valitteli aina pojan valintoja kun pojan valinnat eivät hänen äitiänsä miellyttäneet kun poika vanhemmistaan poiketen tekee valintansa käytettävyyteen/monipuolisuuteen,ominaisuuksiin, laatuun perustuen eikä ulkonäön ehdoilla. Samankaltaista se on veljenikin ja hänen tyttöystävän kanssa. Myös sama juttu monen tuttavan kanssa.
Siskokin vähän väliä yrittää saada minulta ilmaista kyytiä volvossani jonka kaikki kulut maksan itse. Tietysti kieltäydyn mutta sisko typerys ei vain ikinä tunnu oppivan, että minulle on turha soitella kyytiä saadakseen kun hän voi itse kulkea bussilla.
Summarum: V***t naisista, parisuhteista, seksistä. En halua itselleni vapauttani rajoittavaa, lähes kaikesta valittavaa pohjatonta rahareikää jota "naiseksi" kutsutaan. Ehkäisyvälineetkin on keksitty mutta nekään eivät 100% suojaa tarjoa sukupuolitauteja, elatusmaksujen maksajaksi joutumista yms. riskejä vastaan. Olen tyytyväinen sinkkuelämääni enkä pelkää yksin kuolemista toisin kuin sinä...Puolitotta. Niin siinä käy kun valitsee sen nätin naisen elämänkumppanikseen, pelkän ulkonäön perusteella. Ne seksiseikkailut yms kokemukset kannattaa tehdä heti kun täyttää 18, sitten vaan niin paljon naista alle kun kerkiää. Jossain vaiheessa seksihurjasteluista ei saa enää kovin kummoisia kiksejä. Sanotaanko että siinä kun täyttää 30, niin alkaa se kiinnostus laantua, tulee muut kiinnostuksen kohteet tärkeämmäksi. Niinpä se elämän kumppani kannattaa valkata jo siinä vähän ennen 30:siä. Se naisystävä, jonka kanssa aikoo vakiintua, niin ei kannata katsoa ulkonäköä liikaa. Yleensä kaunis ulkonäkö tarkoittaa bimboa naista, joka on juuri sellainen siivelläeläjä, tyhmä, pinnallinen ja kärsimätön. No yleensä ne suhteet päättyykin eroon, ennemmin tai myöhemmin.
Paras valinta naiseksi on ns jätkämäinen nainen, joka ei turhia kenkiä ostele, vaan ajattelee aina käytäntöä. Ulkonäkö voi olla ihan ok, missejä he ei ole, mutta ok kuitenkin. Niillä on usein hyvä työpaikka, ja rahatalous on oma. Kustantaa siis itse omat kenkänsä yms, ja nekin maltilla. Ajattelee myös kokonaistaloutta, eli lainaa miehellekin välillä rahaa, jos tiukkaa tekee.
Älkää hyvät nuoret miehet valitko niitä korkokengillä kopistelijoita, nirppanokkia vaimoksenne. Siitä ei seuraa kuin rahanmenoa, turhia ostoksia, ja jälleen turhia ostoksia. Ensin pitää ostaa joku, ja sitten se onkin ihan huono ja pitää heittää roskiin, ja sitten taas uusi ja roskiin, uusi ja roskiin, jne jne jne.
- Väitelty asia.
Riippuu autosta.Jos omistaa jenkkiauton alusta laitettuna ni siinä on bemareille kova vastus.Jos kutoskoneessa esim.BMW autossa on 700 hevosvoimaa,Ja isossa jenkkikasissa on 500 hevosvoimaa.Sanokaa te viisaamat kumpi voittaa?Kierrokset pienessä koneessa vai isomman koneen vääntö?
- 18+13
" Sanokaa te viisaamat kumpi voittaa?"
Voittaa minkä? - 54wy45w
ajakaa seinään niitte heppojen kanssa. 4saksmanni auto merkille pitäs olla erillinen korotettu vero niin paljon ne kaahailee ja päästöttää sekähäiritsee liikenteessä
- Söde Audikundi
Olen seukanny bmw-kundin kanssa ja se kyllä just sopii tuohon kuvaukseen. Ihan vaan itseään täynnä koko jätkä. En jaksanu olla sille palvelija.
- Juupasjuu
Haminassakin on aikas nuijia bemmikuskeja,,ainakin tämä yksi Bemmikurko
https://www.google.fi/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=bemmikurko
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2137506- 582943
- 1932357
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101773Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1711728Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke201406- 751261
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381173Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä271165Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty501029