Helsingin keltainen ruusussa on naturisti bileet vaatteet jätetään kassan taakse narikkaan luvassa on mukavaa yhdessä oloa hinta 12e mikä maksetaan kassalle tullessa.
LA 22.2.2014 klo 17-02
10
543
Vastaukset
- Mielikuvituksellista
Ensin avautui uusi naturistiuimahalli Vantaalla, sitten Espoossa ja nyt Keltsussa ois bileet. Seksipaikassa?
- Mainos Mainos
http://www.keltainenruusu.fi/myymala-helsingissa-i-59.html
Se on niin iso tilaisuus että ovat itse unohtanut siitä kertoa! - mukaan vaan kaikki
Mainos Mainos kirjoitti:
http://www.keltainenruusu.fi/myymala-helsingissa-i-59.html
Se on niin iso tilaisuus että ovat itse unohtanut siitä kertoa!Ei se ole mikään pienen piirin salatapaaminen jolloin koko tila olisi vuokrattu vain heitä varten paikalle pääsee siis kaikki.
Bileistä sovittii viime kerralla yhdistyksen tapaamisessa
Aikomukseni oli tulla kuvaamaan ja sitten laittaa kuvia taas nettisivuilleni galleriaani, mutta tiedustelu Keltaiseen ruusuun muutti ajatukseni.
VS: Yhteydenotto (Tiedustelu, )
Keltainenruusu ([email protected])
17.2.2014
Vast.ott.: [email protected]
Emme järjestä tuolloin mitään bileitä
t eero
Lähettäjä: [email protected]
Lähetetty: 17.2.2014 14:21
Vastaanottaja: Hesnova OY
Aihe: Yhteydenotto (Tiedustelu, )
Tiedustelu
Miksi ette ole laittanut kutsua sivuillenne?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12066526
17.02.2014 14:21:30
[email protected]- t.eero
KELTAISESSA RUUSUSSA ON VALOKUVAAMINEN KIELETTY KYLTEIN.
- Saat opetusta
t.eero kirjoitti:
KELTAISESSA RUUSUSSA ON VALOKUVAAMINEN KIELETTY KYLTEIN.
KieLLetty.
- Valokuvaaja Natu
t.eero kirjoitti:
KELTAISESSA RUUSUSSA ON VALOKUVAAMINEN KIELETTY KYLTEIN.
Oletko käynyt koskaan Naturistiliiton/SNC:n tilaisuuksissa? Oletko nähnyt kenenkään kiertelevän kamerat kaulassa? Tietty se "virallinen" kuvaaja voi esitellä kameraansa ja kysellä kuvauslupaa, mutta jos olet vilkaissut sivujani, ei niissä ole jälkeäkään mistään järjestetyistä kuvauksista. Nykyisin kamera voi olla jopa kynässä, rannekellossa, silmälaseissa tai tupakansytyttimessä eikä kuvausta huomaa kukaan. Kuvat ovat oikein laadukkaita ja pienellä shoppauksella suorastaan loistavia.
Lukot ja kiellot ovat tarkoitetut niille, jotka noudattavat sääntöjä. Eiväthän ne oikeasti juuri ketään estä!
- Uteluavaan
Jaahans, vai ryhmäseksibileet tiedossa ja kahdellatoista eurolla saa laittaa lihaa piiloon vieraaseen. Täytyypä lähteä tulemaan sinnepäin. Pitääkö olla omat kondoomit, vai sisältyvätkö hintaan? Saapiiko laskia sisään, elikkäs paljaalla suorolla?
- Olisi laitonta
Eipä Suomen lain mukaan onnistu. Tuohan olisi huoneen luovuttamista vastikkeellisesti haueuden harjoittamista varten.
No, eipähän sen jälkeen tarvitse enää kysellä Keltsun aukioloajoista.
Mutta vitsihän tuo aloitus olikin. Ei kai kukaan täysipäinen moista todesta ota. Etenkään tällä foorumilla. Etenkään, kun mitään linkitettyä tietoa ole pystytty antamaan.
- Ei ollut
Nyt voidaan tämä todeta satavarmasti: mitään naturistibileitä ei ollut. Oli ainoastaan häirikön sairas mieli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242481Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3492090Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä261932Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101763Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581538Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121082Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181059- 55920
- 63905
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2868