On se semmoista nysväystä vajaavedoilla liukkaalla. Tehokas oikea neliveto (pois lukien korkeat leluveto SUV:T) on jo kaukana horisontissa kun vajaaveto on rimpuillut vasta risteyksestä juuri ja juuri yli.
Nelivedoille oikeus ajaa bussikaistaa
en haluu enää sakkoj
18168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ei, vaan nelivedolle velvollisuus ajaa ojassa. Siellä pääset näyttämään nelarin todelliset kynnet.
Olis se hyvä.
Ja bussikaistalla pitää sitten pysyä kanssa. Siellä kaikki möhköfantit sitten sulassa sovussa menee kauniisti. NOoooiin.
Et oo tosissas... ...kyllä itseensä täynnä olevita täytyy ottaa nelivetoiset ajokortin kera pois kokonaan lopullisesti . Linja-auto kaistoilla ainoastaan bussit ja taksit !!!
Joo, ja näille myös pakko pysyä siellä omalla kaistalla. Sakkoa vaan heti jos tarpeettomasti tulevat ajeleen muille kaistoille.
Perustele ! Ei dösä ole kaupungilla kenenlään jaloissa jos ajaa siten kuin kuuluu ... ...ehkä juuri citumaasturin urpon joka on juuri alottajan kaltainen kusipää.
Esimerkkinä Mäkelänkatu Helsinki. Bussipysäkit on tuossa bussikaistalla ja arvaatko mikä rumba tuolla alkaa kun yksi bussi pysähtyy pysäkille?
Ja kun tiedät ja et osaa ennakoida menet vaan kuin pulloperse sika omahyväinen hyypiö... ...täys mulkku
.
On tämä keskustelun taso taas niin huipussaan, ettei mitään rajaa.
Antaisitte ilmiselvien provojen olla. Tämän piti olla Liikenne -keskustelupalsta.
.
Ja homoillekko sitten oikeus ajaa edessä olevien takapuskurissa kiinni?
Niin ja tyhmien vaan pitää antaa ajaa päin hlvettiä koska ovat tyhmiä. How hard can it be?
Penis.
Muuten ihan asiallinen kommentti, mutta ei liity aiheeseen millään tavalla.
Opettelepa uusi vierasperäinen sana tai peräti vielä toinen, saamme hieman vaihtelua...
Tässä videossa oikein komea neliveto joka käyttää koko tien ja vähän tien ulkopuolistakin "kaistaa" avukseen..
http://www.youtube.com/watch?v=_yrzkhrNcz4
Eikö samalla periaatteella sitten saa tehokkaalla takatuupparilla kesäisin ajaa dösäkaistaa kun "maasturipelleillä" kaikki teho hukkuu vetäviin pyöriin? Kyllä se mulle kävis ;-)
Yksi nykyajan typerin turhake on citymaasturi. Mitä vittua tekee maasturilla cityssä?? No onhan ne isoja mutta kankeita, hitaita ja kalliita. Ja saahan niillä pikkuhiirulaiset lisää vallantunnetta kun saa kurkkia pikkasen ylempää muita tielläliikkujia. Ovet lukossa tietty kokoajan.
Nykyisellä tiestön ylläpidolla maasturi alkaa olla ainoa väline millä kaupungissa pääsee ylipäätänsä etenemään. Tosin mannerheimintietähän ei kesällä pääse edes maasturilla kun sen paikalla on kolmen metrin monttu joka kesäisen putki remontin takia.
tuhkamunien auto on citymaasturi, jolla maastossa tee yhtään mitään
se saa tuhkamunan tuntemaan että joku on edes iso.