Prisma express?

Puliveivari

Onko toi pelkkä noutopiste vai voiko paikan päältä myös ostaa? Mukavasti olisi satamassa..

7

498

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jaska Lööf

      Suomalaisittain tuo kauppa olisi kuten pieni Sale tai Siwa. Huonot valikoimat. Superalko on Expressin takana...

      • Jaska Lööf

        ...niin, voi sieltä ostaa toki paikan päältä, mutta satamassa on oleellisesti parempiakin kauppoja.


    • Laiska raahaaja

      Siihen satamassa oloon se mukavuus suunnilleen loppuukin. Kerran olen käynyt ja todennut, ettei juuri kannata vaivautua.

      Jos matkustaa A-terminaalin kautta (Viking, Eckerö...), niin kaikkein lähimpänä on Sadama Turg ja siellä oleva Superalkon myyntipiste – ei suurin, mutta ihan riittävä jalkamiehelle. Pakuasiakkaat erikseen.

      Alkopörssikään ei ole kaukana. Keskimäärin jää Superalkosta jälkeen, mutta jotkin tarjoukset saattavat sekoittaa pakkaa.

    • antero8

      En kyllä tiedä, mitä olette etsimässä, jos ei tuo Prisma Expressin valikoima riitä. Kyllä siellä sen verran on putelia hyllyssä, että tavalliselle kuluttajalle piisaa. Ja hinnatkin ovat monen tuotteen osalta edullisemmat kuin esim. Super Alkossa. Ainakin tuon vertailun mukaan: https://www.prismamarket.ee/fi/hintavertailu

      • Laiska raahaaja

        Kyllähän tuolta perusjuomat löytyvät, ei siinä mitään. Tuon hintavertailun valikoima vain on valittu siten, että siitä löytyvät juomat ovat joko halvempia tai samanhintaisia kuin Superalkon vastaavat. Halvemmissakin useimmat hintaerot ovat mitättömiä.

        Uskoisinpa, että Superalko pystyisi kokoamaan aivan vastaavan mutta huomattavasti laajemman listan, joka kääntyisi heidän hyväkseen.

        Jos minä löydän minua kiinnostavat juomat halvemmalla tai samaan hintaan Superalkosta kuin kauempaa Prismasta, niin miksi vaivautuisin sinne saakka? Siitäkö ilosta, että pääsisin vihreää korttiani vinguttamaan?


    • vergei..

      Normi prismatkin on aika kaukana Talinanan keskustasta. Mustamäellä yks ja toinenkin jossain aika kaukana. Joten ei ehkä kannata sinne asti lähtee ja sieltä raahata. satmassa on ihan tarpeeksi hyviä alkoholi kauppoja,

      • Suurkuluttaja

        Kävin pari viikkoa sitten arkipäivänä ja kaupassa oli vain 2 asiakasta minun lisäksi. Ehdottomasti huonoin asia on se, että kärryramppi ulos on niin jyrkkä, ettei painavaa kärryä ei helppo saada autolle. Jalkamiehelle lienee hyvä paikka, kun muita asiakkaita ei juurikaan ole.

        Minä myös suosittelen Superalkoa, jos ette siis haluan boonusten vuoksi mennä Prisma Expressiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      229
      6730
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      24
      3391
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3248
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      65
      3008
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      98
      2708
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      5
      2593
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      35
      2328
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      38
      2074
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      49
      1794
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      84
      1726
    Aihe