Onko toi pelkkä noutopiste vai voiko paikan päältä myös ostaa? Mukavasti olisi satamassa..
Prisma express?
7
457
Vastaukset
- Jaska Lööf
Suomalaisittain tuo kauppa olisi kuten pieni Sale tai Siwa. Huonot valikoimat. Superalko on Expressin takana...
- Jaska Lööf
...niin, voi sieltä ostaa toki paikan päältä, mutta satamassa on oleellisesti parempiakin kauppoja.
- Laiska raahaaja
Siihen satamassa oloon se mukavuus suunnilleen loppuukin. Kerran olen käynyt ja todennut, ettei juuri kannata vaivautua.
Jos matkustaa A-terminaalin kautta (Viking, Eckerö...), niin kaikkein lähimpänä on Sadama Turg ja siellä oleva Superalkon myyntipiste – ei suurin, mutta ihan riittävä jalkamiehelle. Pakuasiakkaat erikseen.
Alkopörssikään ei ole kaukana. Keskimäärin jää Superalkosta jälkeen, mutta jotkin tarjoukset saattavat sekoittaa pakkaa. - antero8
En kyllä tiedä, mitä olette etsimässä, jos ei tuo Prisma Expressin valikoima riitä. Kyllä siellä sen verran on putelia hyllyssä, että tavalliselle kuluttajalle piisaa. Ja hinnatkin ovat monen tuotteen osalta edullisemmat kuin esim. Super Alkossa. Ainakin tuon vertailun mukaan: https://www.prismamarket.ee/fi/hintavertailu
- Laiska raahaaja
Kyllähän tuolta perusjuomat löytyvät, ei siinä mitään. Tuon hintavertailun valikoima vain on valittu siten, että siitä löytyvät juomat ovat joko halvempia tai samanhintaisia kuin Superalkon vastaavat. Halvemmissakin useimmat hintaerot ovat mitättömiä.
Uskoisinpa, että Superalko pystyisi kokoamaan aivan vastaavan mutta huomattavasti laajemman listan, joka kääntyisi heidän hyväkseen.
Jos minä löydän minua kiinnostavat juomat halvemmalla tai samaan hintaan Superalkosta kuin kauempaa Prismasta, niin miksi vaivautuisin sinne saakka? Siitäkö ilosta, että pääsisin vihreää korttiani vinguttamaan?
- vergei..
Normi prismatkin on aika kaukana Talinanan keskustasta. Mustamäellä yks ja toinenkin jossain aika kaukana. Joten ei ehkä kannata sinne asti lähtee ja sieltä raahata. satmassa on ihan tarpeeksi hyviä alkoholi kauppoja,
- Suurkuluttaja
Kävin pari viikkoa sitten arkipäivänä ja kaupassa oli vain 2 asiakasta minun lisäksi. Ehdottomasti huonoin asia on se, että kärryramppi ulos on niin jyrkkä, ettei painavaa kärryä ei helppo saada autolle. Jalkamiehelle lienee hyvä paikka, kun muita asiakkaita ei juurikaan ole.
Minä myös suosittelen Superalkoa, jos ette siis haluan boonusten vuoksi mennä Prisma Expressiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1114389
- 803564
Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223421Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843415Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?273306- 902974
- 762974
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim672865"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452810Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852589