Prisma express?

Puliveivari

Onko toi pelkkä noutopiste vai voiko paikan päältä myös ostaa? Mukavasti olisi satamassa..

7

514

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jaska Lööf

      Suomalaisittain tuo kauppa olisi kuten pieni Sale tai Siwa. Huonot valikoimat. Superalko on Expressin takana...

      • Jaska Lööf

        ...niin, voi sieltä ostaa toki paikan päältä, mutta satamassa on oleellisesti parempiakin kauppoja.


    • Laiska raahaaja

      Siihen satamassa oloon se mukavuus suunnilleen loppuukin. Kerran olen käynyt ja todennut, ettei juuri kannata vaivautua.

      Jos matkustaa A-terminaalin kautta (Viking, Eckerö...), niin kaikkein lähimpänä on Sadama Turg ja siellä oleva Superalkon myyntipiste – ei suurin, mutta ihan riittävä jalkamiehelle. Pakuasiakkaat erikseen.

      Alkopörssikään ei ole kaukana. Keskimäärin jää Superalkosta jälkeen, mutta jotkin tarjoukset saattavat sekoittaa pakkaa.

    • antero8

      En kyllä tiedä, mitä olette etsimässä, jos ei tuo Prisma Expressin valikoima riitä. Kyllä siellä sen verran on putelia hyllyssä, että tavalliselle kuluttajalle piisaa. Ja hinnatkin ovat monen tuotteen osalta edullisemmat kuin esim. Super Alkossa. Ainakin tuon vertailun mukaan: https://www.prismamarket.ee/fi/hintavertailu

      • Laiska raahaaja

        Kyllähän tuolta perusjuomat löytyvät, ei siinä mitään. Tuon hintavertailun valikoima vain on valittu siten, että siitä löytyvät juomat ovat joko halvempia tai samanhintaisia kuin Superalkon vastaavat. Halvemmissakin useimmat hintaerot ovat mitättömiä.

        Uskoisinpa, että Superalko pystyisi kokoamaan aivan vastaavan mutta huomattavasti laajemman listan, joka kääntyisi heidän hyväkseen.

        Jos minä löydän minua kiinnostavat juomat halvemmalla tai samaan hintaan Superalkosta kuin kauempaa Prismasta, niin miksi vaivautuisin sinne saakka? Siitäkö ilosta, että pääsisin vihreää korttiani vinguttamaan?


    • vergei..

      Normi prismatkin on aika kaukana Talinanan keskustasta. Mustamäellä yks ja toinenkin jossain aika kaukana. Joten ei ehkä kannata sinne asti lähtee ja sieltä raahata. satmassa on ihan tarpeeksi hyviä alkoholi kauppoja,

      • Suurkuluttaja

        Kävin pari viikkoa sitten arkipäivänä ja kaupassa oli vain 2 asiakasta minun lisäksi. Ehdottomasti huonoin asia on se, että kärryramppi ulos on niin jyrkkä, ettei painavaa kärryä ei helppo saada autolle. Jalkamiehelle lienee hyvä paikka, kun muita asiakkaita ei juurikaan ole.

        Minä myös suosittelen Superalkoa, jos ette siis haluan boonusten vuoksi mennä Prisma Expressiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2671
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      105
      2394
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2199
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1814
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      31
      1396
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1283
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      173
      1109
    8. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1013
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      81
      984
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      79
      873
    Aihe