Tea Ista on kuollut. Hän vaikuttikin aidosti hauraalta ja sairaalta kotikatsomon Hyväntekijässä? Taisi jäädä viimeiseksi esiintymiseksi. R.I.P
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288656543882.html?pos=ok-nln
R.I.P Tea Ista
14
1386
Vastaukset
- Upea Tea Ista
Iätön, elegantti kaunotar viimeiseen saakka.
Levätköön rauhassa, ihana Lady. - liitr66
eiköhän se lepäile ihan yhtä rauhassa toivotetaan sitä eli ei!
- ccmkkkknknknknnkk
Mahtava näyttelijä,ja tässäpä olisi oppia näille nykypintaliitäjille... Tea Ista ansaitsi kovalla työllä näyttelijän statuksensa. Ei tarvinnut skandaaleja ,ei törkykuvia ,ei mitään sensaatiohakuista,vaan rehellistä työtä ja omistautumista sille. Kunnioitan suuresti edesmennyttä. Nämä nykyajan ns. näyttelijät tai ainakin osa niistä ottaa joskus tempauksineen suuresti päähän. Kun ei ole taitoa ,ei koulutusta ,eikä juurikaan mitään muuta ,niin sitten alkaa se sensaatio hakuisuus.. Nuku Tea vihreässä viileässä laaksossa kera ihanien enkeli ystävien.
- farewell beauty
Vanhan liiton näyttelijätär, sormenpäitään myöten naisellinen nainen, hehkuvaa karismaa täynnä.
Nykynäyttelijättärien tuntuu olevan lähes pakko jossain vaiheessa pärjätäkseen ruveta "hyväksi jätkäksi" ja typeriin huumoriperceilyrooleihin.
Siksi glamour kuolee pikkuhiljaa valitettavasti näiden todellisten tyyliladyjen poismenojen myötä ja lopulta tialle meille jää näyttämötaiteen ruusuiksi jäljelle tekopepuilla hauskuuttavat hyväjätkähohottajat.
- Aku Pehmopornomies
Niin, itse olen jo pitempään ollut sitä mieltä että nämä vanhemman polven naisnäyttelijät ovat osaavampia ja heiltä löytyy oikeasti hyviä roolisuorituksia.
Nuoremmista moni on lähinnä ulkonäöllä, suhteilla ja kohurooleilla ratsastavia. Kehut luottotoimittajien, kavereiden ym. katteetonta ylisanojen hokemista ja hypetystä. Jussit ansaitsemattomia.
Nyt on taas yksi poissa.
RIP Tea Ista. - Osanotto
Hieno nainen hän oli ja hyvä näyttelemään, oikea ammattilainen.
- Karuporu
Tunnettu ainoastaan ristisanoista.
- mikä juntti!
"Tunnettu ainoastaan ristisanoista. "
Niin, heille joiden ainoa suuri elämys on osata täyttää ristisanatehtäviä. - moukka mikä moukka
mikä juntti! kirjoitti:
"Tunnettu ainoastaan ristisanoista. "
Niin, heille joiden ainoa suuri elämys on osata täyttää ristisanatehtäviä.Neljä seinää ja ristikko postiluukusta kotiin. Miten sitä vois tietää mitään oikeista staroista. Tukiainen kun on tämän saitin ainoa "julkkis"".
- ihailija
Jäikö tea istalle jälkikasvua ja tai lastenlapsia ja kuinka iso katras.
- pianhattara
Tea Ista kuoli, mutta häntä kymmenkunta vuotta vanhemp hyvä i näyttelijätär on vielä elossa:
Pia Hattara
Pia Lea Kaarina Hattara (oikealta nimeltään Irjala, o.s. Helenius, s. 9. huhtikuuta 1923 Sääksmäki) on suomalainen näyttelijä. Hän esiintyi jo vauvana näyttämöillä vanhempiensa kanssa. Hattara on tullut tutuksi topakoiden, usein tiukkapipoisten naishenkilöiden tulkitsijana muun muassa Komisario Palmu -elokuvissa.- Kaappinäätä
Lepää rauhassa. Hän oli sen oikean glamourin edustaja. Saisivat tosiaan jotkut turhakkeet hiukan miettiä että mikä ero on näillä leideillä ja sillä mitä peilistä näkyy. Arvokkuus käyttäytymisessä sanon minä.
- Näyttelijälegenda
Ensimmäinen kerta tämän palstan historiassa kun täällä mainitaan aidosti legendaarinen ja glamoröösi persoona. Lukuunottamatta Mike Monroeta, siinä toinen.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014022018057431_uu.shtml?ref=hakemisto
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
R.I.P Marko lämsä
Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi614260Vappu terveiset kaivatullesi
otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡1531799Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut
Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html141503Puskaradio huutaa
Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !351258Miksi aina vain seksiä?
Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau1671056- 56904
- 76895
Martinalta vakava ulostulo
Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.165823Hei rakas A,
olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en54811- 39781