Asiakaspiirin laajennusta?

hupakko-warning

2

345

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mou

      "Yksi pahimmista asioista, mitä ihmiselle voidaan tehdä, on kohdella häntä ikään kuin hän olisi olemassa vain, jotta häntä voitaisiin suojella. Vielä pahempaa on, jos hänen tekemisiään kielletään hänen oman vapautensa nimissä.

      Lapsen oikeudet ovat absoluuttiset, koska häntä ei pidetä vastuullisena mistään. Kun yhteiskunta, siis Valtio, takaa hänelle täydellisen suojansa, se riistää häneltä kaiken itsemääräämisen. Hänelle annetaan kaikki mahdolliset oikeudet, paitsi oikeus tietää mitä hän tahtoo, toisin sanoen se oikeus, joka antaisi jotain sisältöä kaikille muille oikeuksille.

      Tuolle modernille keksinnölle, lapsuudelle, ei ole olemassa parempaa määritelmää. Lapsi lakkaa olemasta lapsi kun hän tulee ikään, jossa hänet voidaan laittaa vankilaan."

      - Liisa hirviömaassa

    • yksinkertainen !!

      Taitaa ne pojat olleet niitä jotka käytti neitoa hyväkseen ,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      202
      2112
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      159
      1429
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      227
      1061
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      917
    5. 58
      898
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      72
      831
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      47
      823
    8. 93
      777
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      697
    10. Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!

      Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta
      Pyhäjärvi
      108
      684
    Aihe