http://www.tietokone.fi/artikkeli/uutiset/suomi_haviaa_jopa_liettualle_nopeissa_kuituyhteyksissa
Suomi häviää jopa Liettualle
4
131
Vastaukset
- Haha uutisointia
Erikoisesti otsikoitu uutinen, kun Liettua on euroopan ykkönen, jotenka kaikki muutkin euroopan maat häviää jopa Liettualle.
- jepajee5
Liettua on pienempi maa ja luulenpa että myös kuituvedot on tehty vähän mitensattuu.
En ihmettelisi, vaikka kuidut hyppisivät talon seinillä talosta taloon.
Suomessa tuollasita rakentamista ei hyväksytä, kuidut vedetään kalliisti ja nätisti maan sisään.- Suuri Illuusio
Tyypeillä om yhä harhaluulo että Suomi olisi muka joku IT-alan globaali huippu. Hah hah. Tässä harvaanasutussa maassa on aivan paskamaisen hitaat liittymät johonkin Etelä-Koreaan verrattuna. Esim mobiilit toimivat tosi surkeasti. Eläkää vain siinä kokoomuslaisessa ruususenunessanne että valtakunnassa kaikki hyvin.
- PPAP2
toistapa tuota itsellesi riittävän kauan, niin voit vaikka alkaa aivopieruusi uskoakin. tietenkin kysymys on rahasta. operaattorit eivät tee mitään ilman veronmaksajien apuja. tässä oiva esimerkki:
http://yle.fi/uutiset/ps_lapin_valokuituverkko_jaanyt_kauas_tavoitteista/7284636
mutta hei! tilanteeseen on patenttiratkaisu. laitetaan 800 Mhz 4G tukiasemat .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774672- 1801987
- 1321702
- 1481275
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161181- 351066
- 78963
- 52936
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78892- 4868