Vaihdetaan Raikun kausikortti Ladan kampiakseliin.
Nim. epäkuntoinenkin käy.
RAIKU
4
266
Vastaukset
- ******
Itse olen päässyt Raikun peleihin ilmaiseksi.
Enkä omista Ladaa.- pahkasika1
Minäkin olisi päässyt Liiga-Euran peleihin ilmaiseksi mutta en mennyt. Mitäs minä paskalla tekisin kun ei ole peltoakaan.
- fitz ratkaisee
pahkasika1 kirjoitti:
Minäkin olisi päässyt Liiga-Euran peleihin ilmaiseksi mutta en mennyt. Mitäs minä paskalla tekisin kun ei ole peltoakaan.
Niihinkin köyhät menee kun lipunmyynti on loppunut,mutta itse katson sitä mieluummin kuin 4.divisioonan potkupalloa.
- oikfe innj j
fitz ratkaisee kirjoitti:
Niihinkin köyhät menee kun lipunmyynti on loppunut,mutta itse katson sitä mieluummin kuin 4.divisioonan potkupalloa.
Kukin pelaa tasollaan. Ulkomaalaiset ja vieraspaikkakuntalaiset yrittävät pitää väkiskin liigassa.
Kyllä potkupallossakin oltiin joskus nousemassa jopa ykköseen, se oli juuri sitä aikaa, kun omat pojat istuivat penkillä ja enkut ja muut tuontipelaajat pelasivat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla722994Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "632579SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past1082313Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.871436Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,341266Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o189962Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html96952Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m83903Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa
Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html148826Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52746