Amerikassa eräs todellinen yli-ihminen

4247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hän olikin juutalainen, ei pakana.

Kes.

Äänestä
  • Mistä niin päättelet että se tyttö olisi juutalainen?

    Sen minäkin tiedän että Einstein oli juutalainen.

    Juutalaisilla on tosin mitattu korkein keskiarvo älykkyysosamäärälle etnisistä ryhmistä. Suomalaiset taisivat olla toisena jos en väärin muista.

    Äänestä

  • dssdsdssd kirjoitti:

    Mistä niin päättelet että se tyttö olisi juutalainen?

    Sen minäkin tiedän että Einstein oli juutalainen.

    Juutalaisilla on tosin mitattu korkein keskiarvo älykkyysosamäärälle etnisistä ryhmistä. Suomalaiset taisivat olla toisena jos en väärin muista.

    On omissa tiedostoissamme.

    Mutta olet siinä oikeassa, että asiaan pitää suhtautua varauksella, sillä älykkyyteen vaikuttavaan testiin vaikuttaa koordinaatio aika paljon, kokemus myös hiukan.

    Jerusalem Post on uutisoinut jo hänestä aiemmin.

    Kovalta tuntuu.

    Kes.

    Äänestä

Onko älykkyysosamäärä vakio koko elinajan? Voiko se vaihdella?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jkhg,kh.g kirjoitti:

Amerikassa eräs todellinen yli-ihminen

http://www.iltasanomat.fi/tiede/art-1288656844072.html?ref=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu