Tässä entisten Mäviläisten kanssa korttia pelatessa mietitään sellaista että onko Mäntyharju suomen turhin pitäjä vai mikä kylä se nyt onkaan, mutta onko suomen turhin kunta??
Täällä menee äänet fiftysiksty.
Täällä menee äänet fiftysiksty.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tässä korttia pelatessa on hyvä juttu että joku voittaa aina. Mietitään miten menee rahat jakoon, kortilla vai iliman. On se muuten pitäjänuutisten jutut salmelaa mikä se on turhinta.
Turha kortilla katsoa: On se ihan turha pitäjä. Jopa Ristiinassa nauretaan mäntyharjulaisille. Faktat: Suomen paskin paikka. Perseestä. Syrjässä. Junttila.Idiootteja kylä täynnä, YMS YMS mitä tähä ei edes kehtaa kirjoittaa.
Jos on tämän palstan tietojen varassa,niin voi tuomoisiakin johtopäätöksiä voi tehdä.Onneksi totuus on täysin toisenlainen,meitä tyytyväisiä omillaan tulevia kyllä enemmistö.Ihmettelen Suomi 24 Mäntyharju palstan kirjoittelua,kun vertaa muihin esim. Etelä-Savolaisten paikkakuntien kirjoituksiin.
Palstalle vuosia Lotharin tyrkyttäjä ja nyt enemmässä määrin ruikuttavaa mäntyharjulaisuuden halveeraamista tuutin täydeltä.Juoppoja ja sosiaalituella elättejäkin omasta takaa ,joten keskiverto nyky Suomea täällä maalakin on tänä päivänä..
Me ollaan tässä jätkien kaa mietitty että mitä jos mentäs lakkoon. Ei tehtäs mittää menis tämäkin pitäjän loukko nurin alta aikayksikön.ostettas vielä kaikki tarvittava kuortista ei jäis k s m kauppoihin tiliä.