mitä sä nainen nyt

kaikkien näiden vuosien jälkeen olen täällä..
24309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Kaarlo, mene nukkumaan.

Äänestä

vähän sanoja

Että sulla on ihan erityinen paikka mun sydämessä ja herkistyn. Olet niin paljosta selvinnyt ja haluan halata sua pitkään. Kietoa kädet sun ympärille koska oot paras ihminen. Miten oot jaksanut kaiken.

Äänestä
  • ei nytkään mee mitenkään hyvin että ois mikään kuningas olo vikitellä sua/häntä.... äää mitä tässä taas selittää... miten keksiä mitään järkevää tälläisen ajan jälkeen? mitä ihminen voi tehdä tilanteessa kuin mä.. minusta tullut kovin epäluuloinen

    Äänestä

  • vaivalloisesti kirjoitti:

    ei nytkään mee mitenkään hyvin että ois mikään kuningas olo vikitellä sua/häntä.... äää mitä tässä taas selittää... miten keksiä mitään järkevää tälläisen ajan jälkeen? mitä ihminen voi tehdä tilanteessa kuin mä.. minusta tullut kovin epäluuloinen

    Mä ymmärrän kyllä ja sä oot varmasti väsynyt, kun oot niin paljon joutunut taistelemaan elämässä eikä oo ollut sulla helppoa. Mutta niin hienosti oot jaksanut ja oot urhea. Sun ei tarvi tehdä mitään eikä sanoa mitään. Mä juoksen sun syliin ja halaan sua. Ei silloin tarvi selittää. Se tilanne herkistää ja asiat on sanattomasti olemassa eikä niitä tarvi kertoa sanoilla. Halaus kertoo kaiken mitä on tarpeellista sanoa.

    Äänestä

  • Lämmin halaus sulle kirjoitti:

    Mä ymmärrän kyllä ja sä oot varmasti väsynyt, kun oot niin paljon joutunut taistelemaan elämässä eikä oo ollut sulla helppoa. Mutta niin hienosti oot jaksanut ja oot urhea. Sun ei tarvi tehdä mitään eikä sanoa mitään. Mä juoksen sun syliin ja halaan sua. Ei silloin tarvi selittää. Se tilanne herkistää ja asiat on sanattomasti olemassa eikä niitä tarvi kertoa sanoilla. Halaus kertoo kaiken mitä on tarpeellista sanoa.

    kuinkahan se vielä tapahtuisi? tuo olisi kyllä jotain mistä varmaan pyörtyisi.. onko tämä nyt jotain unta taas?

    Äänestä

Et varmaan ole se minun kaipailemani, koska hänelle laitoin mailia jo tuossa marraskuulla - ehkä se valotti hieman ajatuksiani hänestä hänelle itselleen. Ei hän vastannut, joten jäin yksinäni tänne edelleen kaipailemaan. Saa nähdä kauanko tätä yksinäistä kaipailua jaksaa, ennenkuin sydän luovuttaa. Järki luovutti jo.

Äänestä
  • Ehkä hän ei ole saanut viestiäsi. Kannattaa muistaa että sähköposti ei ole luotettava keino kommunikoida, osoitteet vaihtuu, roskapostisuodattimet oikkuilevat jne.

    Äänestä

Susta, hmmm, ...noh en millään keksi, mitä susta pitäisi ajatella, en taida tuntea laisinkaan, vaikka aika hyvät tunnisteet " vuosien jälkeen" laitoit.

Et kai sä nyt vaan paljastanut vuosisadan rakkaustarinaa, joka ei koskaan päässyt alkamaan.

Äänestä

Tahtoisin jotain mikä kantais vaikeina päivinä... kauniita rehellisiä sanoja.
ikävä ja kaipaus..

Äänestä

tänne asti?

Äänestä

VIHDOINKIN!

Äänestä

En yhtään mitään. Ajattelen ehkä ett kuinka sekaisin olin silloin, kuvittelin jonkun voivan pitää mun näköisestä naisesta :D :D . Onneks mulle tehtiin selväksi ettei yksikään mies voi kiinnostua näin rumasta naisesta. Ehkä pitäis kiittää, kun palautti mut järkiini. Enpä ole enää ollut kenestäkään kiinnostunut, aina muistan oman rumuuteni ja se estää mua ihastumasta kehenkään. En mä enää edes katsele ketään. Taidan toivottaa lykkyä lyttyyn, toivottavasti sait sen josta olit kiinnostunut ja teillä menee hyvin.

Äänestä
  • Tulipa kirjoitusvirhe. Piti olla lykkyä pyttyyn

    Äänestä

  • Rumuus ja huono itsetunto.

    Äänestä

  • sinäpä sen sanot kirjoitti:

    Rumuus ja huono itsetunto.

    Niinpä. Ulkoisessa olemuksessa ja sisäisessäkin liian paljon vikoja eli ruma ulkoa ja sisältä. Ei näin viallinen kelpaa mihinkään tai kellekään =D

    Äänestä

ruunivoikko herasilmäni

Äänestä

Helpottais vähän ajattelua jos tietäis kuka oot :D

Äänestä

Haluaisin nähdä munasi taas, sitä on ollut ikävä ;)

Äänestä

Ajattelisin että voi sinuakin reppanaa kun olet tänne eksynyt.

Äänestä

Feikkinä ei pitkälle pötki.

Äänestä

Ei sinustakaan ole kasvanut miestä. Olet ikuinen lapsi.

Äänestä
  • tarvitseekin tosi naisen tekemään tästä miehen jos sekään nyt riittää :D

    Äänestä

pois palstalta. Tämä vaikuttaa ihmisen mieleen negatiivisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ajattelet musta kirjoitti:

kaikkien näiden vuosien jälkeen olen täällä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu