"Kulta"?

Hankitaanko rivitalokolmio, koira, kaksi lasta ja farmariauto? Hajotaan asuntolainoihin, unettomiin öihin, liian pitkiin työpäiviin ja lopputtomaan pyykkivuoreen? Mä lupaan opetella tekemään makaroonilaatikkoa ja nakkikastiketta, vaihtamaan vaipat ja leikkaamaan sen kahden neliön nurmikkoalueen. Tappelen myös naapurin mummon kanssa mielelläni. Oon tosissani
6234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Onko pakko jos ei taho. Minä hän lemmikit ja tavarat saman katon alle. Vuokrakämppä riittää hyvin. Hän voiskin itseasiassa muuttaa mun luo :) Nytkin voitais jutella syvällisiä, joka sitten vaihtuisi varmaan naureskeluksi kutitteluksi ja ehkä lipsuisi lopulta joksikin muuksi. Sitten nukuttaisiin tyytyväisenä vierekkäin.
Aamulla sängystänouseminen saattaisi hieman viivästyä ;) mutta potkittais kuitenkin toisemme aamupalan jälkeen kävelylenkille.

Äänestä

Sovittu!

Äänestä

Ja isänpäivänä tuon sulle kahvia ja pannareita vuoteeseen, lomalla laitetaan lapset pariksi päiväksi mummolaan, kun vaimo tarkistaa että sukkanauhojeni saumat ovat suorassa ennen kuin mies tulee töistä kotiin ja viini on jäähtymässä, valvotaan öitä korvakipujen ja vesirokon takia, istutaan koulun vanhempien illassa, kuskataan lapsia harrastuksiin, kinastellaan autoruuhkassa matkalla, sovitaan ja huokaistaan.

Äänestä

jäädä "koti-isäksi" ;D

Äänestä

Normaali ihana arkikuviohan tuo on :) Kivasti kirjoitettu. Kuin biisi, jossa on hyvät sanat :D))

Äänestä

Ei. Me hankitaan omakotitalo ja Mersu. Kolme lasta. Kaksi poikaa, joista tulee junnu-jääkiekkoilijoita ja tytär, josta tulee kaunis lääkäriopiskelija sitten joskus. Ja sä et tappele kenenkään kanssa, koska olet mun hieno rouva ja kultturelli ja rento.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


--- kirjoitti:

Hankitaanko rivitalokolmio, koira, kaksi lasta ja farmariauto? Hajotaan asuntolainoihin, unettomiin öihin, liian pitkiin työpäiviin ja lopputtomaan pyykkivuoreen? Mä lupaan opetella tekemään makaroonilaatikkoa ja nakkikastiketta, vaihtamaan vaipat ja leikkaamaan sen kahden neliön nurmikkoalueen. Tappelen myös naapurin mummon kanssa mielelläni. Oon tosissani

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu